۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۹
یک منزل مسکونی در آتش سوخت/ ماجرا چه بود؟

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان اعلام کرد: انفجار منزل مسکونی در حصار امام شهر همدان در چهارشنبه سوری یک مصدوم بر جا گذاشت.

ایرنا:  در این گزارش آمده است: این حادثه در ساعت ۱۷: ۴۰ دقیقه ۲۳ اسفند ماه در منزلی واقع در حصار امام همدان رخ داد و بلافاصله در پی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شدند.

آتش نشانان پس از حضور در محل حادثه و در ارزیابی اولیه مشاهده کردند که انفجار مواد محترقه در طبقه دوم منزلی اتفاق افتاده بود که منجر به تخریب و آتش سوزی این خانه و همچنین شکسته شدن شیشه‌های ساختمان شده و موجب خسارت به خودروی پارک شده در جلوی درب منزل شده بود.

آتش نشانان بلافاصله پس از حضور در محل بلافاصله نسبت به مهار و اطفای حریق اقدام کرده و مانع از گسترش آتش سوزی به سایر قسمت‌های ساختمان شدند.

در جریان این حادثه یک کودک ۹ ساله دچار سوختگی شدید شده بود که توسط عوامل اورژانس در محل به بیمارستان منتقل و آتش نشانان نیز پس از ایمنی‌سازی محل به ایستگاه‌های مربوطه مراجعت کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان ضمن توصیه و هشدار به شهروندان در خصوص خطرات ناشی از چهارشنبه پایان سال و رعایت مسائل ایمنی در این آیین سنتی اعلام کرد: خودروها و یگان‌های عملیاتی این نهاد خدماتی علاوه بر ایستگاه‌های ثابت در هفت نقطه از سطح شهر و از اوایل هفته جاری مستقر شده‌اند.

به گزارش ایرنا، طبق گفته فرمانده انتظامی استان همدان ۶۶ نفر از افرادی که به بهانه جشن چهارشنبه پایان سال ۱۴۰۰ اقدام به ایجاد مزاحمت برای شهروندان کردند، دستگیر شدند.

همچنین سال گذشته ۲ نفر به علت انفجار موادمحترقه و اشتعالزا در حوادث چهارشنبه سوری این استان جان خود را از دست دادند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان نیز گفت: حوادث چهارشنبه پایان سال گذشته ۱۰۳ مجروح برجا گذاشت که نسبت به سال قبل از آن ۳۰ درصد شمار مجروحان افزایش داشته است.

مدیر مرکز آموزشی درمانی بیمارستان بعثت همدان گفت: یک نفر بر اثر شدت جراحات ناشی از انفجار مواد منفجره دست ساز در دهه اول اسفند امسال جان باخت.

جعفر شاهرخی افزود: در دهه اول اسفند امسال بر اثر انفجار حاصل از مواد محترقه دست ساز در شهرک فرهنگیان شهر همدان ۲ نفر مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها