۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
هشدار وزیر امورخارجه ایران به مسئول اروپایی

در گفت‌وگوی تلفنی هماهنگ‌کننده عالی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه ایران طرفین در خصوص گفت‌وگوهای احیای برجام، وضعیت اوکراین و همکاری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران رایزنی کردند.

تسنیم: امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگوی تلفنی در خصوص اوکراین اظهارکرد: ما در مورد ریشه وضعیت کنونی اوکراین و مخالفت ایران با جنگ قبلا گفت‌وگو کرده‌ایم.

وزیر امور خارجه ایران از آمادگی برای استمرار تلاش‌ها برای تحقق صلح در سفر آتی خود به مسکو خبر داد و افزود: غرب باید بجای تکرار اتهامات بی‌اساس علیه ایران، اوکراین را تشویق کند مدارک‌ مستند در نشست رسمی هیات‌های سیاسی و نظامی دو کشور ارائه دهد و گفت‌وگوی رسمی را جایگزین اتهامات بی‌اساس و تکراری کند و مشاهده کند که ایران همواره در کنار صلح قرار داد و ‌نه جنگ.

امیرعبداللهیان در ادامه تاکید کرد، روابط تهران و ‌آژانس در مسیر درست خود قرار دارد.

جوزف بورل نیز در این گفت‌وگو، تلاش خود بعنوان هماهنگ‌کننده در راستای جمع بندی مذاکرات وین و ابتکار عملی برای منتج به نتیجه شدن گفت‌وگوها را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: علیرغم وجود اظهاراتی در مورد پهپاد ایرانی در جنگ اوکراین، از تلاش ایران برای کمک به تحقق صلح در منطقه قدردانی می‌کنم.

بورل همکاری ایران و آژانس را گامی مثبت و روبه جلو خواند.

طرفین در این تماس آخرین وضعیت گفت‌وگوهای احیای برجام را مورد توجه قرار دادند.

در همین رابطه بخوانید: بورل: ایران باید رفتار خود را تغییر دهد

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha