۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹
چگونه از کارمندانی که کودکی را به فرزندخواندگی می‌گیرند حمایت کنیم؟

فردای اقتصاد: والدین شاغلی که خانواده‌های خود را با پذیرش یک فرزندخوانده می‌سازند، با چالش‌های زیادی روبرو هستند، از جمله چالش مالی (فرزندخواندگی در ایالات متحده می‌تواند تا 58000 دلار هزینه داشته باشد)، چالش لجستیکی (کاغذبازی‌های اداری ممکن است بی‌پایان باشد) و چالش‌های احساسی. : دکتر کایلی هاکنی، استاد کسب‌وکار دانشگاه بیلور در نشریه هاروارد بیزنس ری‌ویو چند راه را برای حمایت از چنین کارکنانی  به تصمیم‌سازان سازمان‌ها ارایه کرده است:

  • ارائه بازپرداخت‌های مالی. ارائه بازپرداخت‌های مالی نه تنها به بار مالی پذیرش فرزندخوانده را کاهش می دهد و به کاهش استرس برای آن کارمندان کمک می‌کند، بلکه می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در کارمندان بیشتری برای پذیرش فرزندخوانده شود.
  • به کارکنان این امکان را بدهید که خارج از ساعات معمولی یا از راه دور کار کنند. این به آنها کمک می‌کند تا در طول فرآیند اعطای فرزندخواندگی، بین درخواست‌های شغلی و خانواده خود تعادل بهتری برقرار کنند.
  • به آن‌ها مرخصی استحقاقی دهید. بسیاری از سازمان‌های دوستدار فرزندخواندگی همان مزایای مرخصی را به والدین فرزندخوانده ارائه می‌کنند که برای مرخصی زایمان و/یا پدر شدن به کارکنانشان ارائه می‌کنند.
  • کارمندان را با شبکه‌های پذیرش فرزندخوانده یا گروه‌های پشتیبانی از آن‌ها آشنا کنید. آنها از جامعه خارج از محل کار بهره خواهند برد - و حتی در داخل آن احساس حمایت بیشتری خواهند کرد.
  • جشن گرفتن! فرزندخواندگی یک رویداد بزرگ برای کارمند شما است و باید نسبت به آن با همین دید رفتار شود.

منبع: HBR

نویسنده مقاله کامل: دکتر کایلی هاکنی (استاد کسب‌وکار دانشگاه بیلور) و همکاران

مترجم: شادی آذری حمیدیان

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار