۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
ایران و اتریش به اختلاف خوردند؟

واکنش سفارت ایران به اخبار رسانه‌های اتریشی علیه ایران

ایرنا: سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش با صدور بیانیه‌ای به دروغ پردازی‌های برخی رسانه‌های اتریشی مبنی بر ادعای شکنجه کودکان در ایران واکنش نشان داد و تصریح کرد که جریان عصبانی و سرخورده از پیشرفت‌های ایران نمی‌تواند برای همیشه حقیقت را از افکار عمومی غرب پنهان کند.

در این بیانیه که یک نسخه آن در حساب کاربری توئیتری سفارت منتشر شد آمده است: رسانه‌های اتریشی "ناامید و سرخورده از تلاش‌های بی‌فرجامی که با جعل واقعیت انجام داده بودند و عصبانی از پیشرفت‌های ایران و گسترش تعاملات منطقه‌ای آن؛ همچنان در تلاشی مذبوحانه به انتشار این دروغها ادامه می‌دهند.»

این بیانیه می‌افزاید: «اما آنها نمی‌توانند برای همیشه حقیقت را برای افکار عمومی در غرب پنهان کنند.»

برخی از رسانه‌های اتریشی همگام با جریان ایران هراسی غربی به انتشار اخباری دروغ علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته که بارها با واکنش شدید سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش روبه‌رو شده است.

ساعاتی پیش سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هم درباره مواضع ضد ایرانی برخی دولت‌های اروپایی و قطعنامه روز گذشته پارلمان اروپا درباره مسمومیت در برخی از مدارس ایران تصریح کرد: افکار عمومی جهان از رفتارهای مبتنی بر استانداردهای دوگانه به ستوه آمده و راسخ‌تر می‌شوند که ادعاها و اتهامات غربی‌ها علیه ایران ریاکارانه و نامعتبر است.

وی اظهارکرد: مایه شرمساری است که بعضی‌ها، اقدامات عوامل خودفروخته و وابسته در این جنایت را ابزاری برای تخریب چهره و فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ایران قرار داده و از آن به عنوان سوژه جدیدی برای تداوم ضدیت‌های بی‌پایان خود با جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنند و متأسفانه پارلمان اروپا نیز مکانی برای این چهره‌های مشکوک و افراطی به‌منظور نفرت پراکنی علیه ملت ایران و پروژه ایران‌هراسی شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: در موضوع مدارس، بلندپایه‌ترین مقام‌های جمهوری اسلامی ایران این اقدام ضدانسانی را به شدت محکوم کرده و دستور انجام تحقیقات کامل درباره آن، یافتن عاملان این اقدام ضد انسانی و اشد مجازات آنان را خواستار شده‌اند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی افزود: جمهوری اسلامی ایران فارغ از هرگونه فشار و عملیات روانی تمام تلاش خود را برای پیگیری اتفاقات رخ داده انجام خواهد داد و از هیچ تلاشی برای شناسایی و به عدالت سپردن عاملان و مباشران و مسببان این حوادث جنایت بار، فروگذار نخواهد کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها