۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۸
آخرین خبرها از جلسه تعیین حقوق / افزایش ۲۰ درصدی حقوق مورد تایید نبود

نشست دستمزد شورای‌عالی کار همچنان با چانه‌زنی‌های فشرده میان گروه کارگر و کارفرما در حال برگزاری است. سناریوهای تعیین دستمزد نیز در دست بررسی است ولی تا این لحظه روی عدد و رقم مشخصی درباره درصد افزایش دستمزد توافق نشده است.

ایسنا: نشست دستمزد شورای‌عالی کار با گذشت بیش از ۱۱ ساعت با مذاکرات فشرده گروه کارگری، کارفرمایی و نماینده دولت ادامه دارد.

نمایندگان کارگر و کارفرما روی مبنای کلی سبد معیشت و میزان کالری مصرفی کارگران به اتفاق نظر رسیده‌اند و با توجه به تعیین هزینه سبد معیشت، مدل‌ها و سناریوهای مختلف تعیین دستمزد و افزایش حقوق کارگران در دست بررسی است.

پیشنهاداتی همچون افزایش ۲۰ درصدی حداقل دستمزد نیز در جلسه مطرح شده که باب میل گروه کارگری نبوده و با آن مخالفت کرده‌اند.

در همین راستا گروه کارگری به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند که با درخواست وزیر کار دوباره به جلسه بازگشتند و مذاکرات همچنان ادامه دارد.

نمایندگان کارگر در تلاشند تا واقعیت‌های روز جامعه و هزینه‌های زندگی کارگران در تعیین دستمزد لحاظ شود و تاکید دارند که هرگونه تعیین دستمزد باید بر مبنای ماده ۴۱ قانون کار صورت گیرد و به میزان نرخ تورم اعلامی از سوی مراجع رسمی افزایش داده شود.

برخی کارشناسان با توجه به گمانه زنی‌های صورت گرفته، درصد افزایش حقوق کارمندان در سال آینده و روند کلی جلسه مزد احتمال می‌دهند که مبلغ دستمزد روی رقم هفت تا هشت میلیون تومان بسته شود که باید منتظر ماند و دید تا چه حد به واقعیت نزدیک خواهد بود و اعضای شورا سرانجام نشست امشب را با تعیین رقم دستمزد به پایان می‌رسانند؟

نشست تعیین دستمزد شورای‌عالی کار با گذشت بیش از ۱۱ ساعت در حالی ادامه دارد که ۱۴ میلیون کارگر ایرانی چشم انتظار تصویب حقوق و دستمزد سال آینده خود هستند.

در همین رابطه بخوانید: وزرای صمت و اقتصاد هم به جلسه تعیین حقوق کارگران وارد شدند

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 3
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • کارگر IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
    انگار میخوان اتم بشکافند کاش نسبت به همه چیز اینقدر دقیق رسیدگی میکردن

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها