۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۱
چرا ساعت موبایل‌ها جلو کشیده شد؟

قرار بود ساعت‌ها از ابتدای امسال دیگر به جلو کشیده نشود، اما در نیمه شب برخی از تلفن‌های همراه از صفر بامداد به ساعت یک بامداد تغییر کرد.

خبرآنلاین: علت این مسئله تنظیم بودن سرورهای جهانی با تغییرات ساعت در ابتدای سال و ابتدای مهرماه در ایران بود که درحال‌حاضر تنظیمات سرورها در حال تغییر است و تا دقایقی دیگر ساعت‌ها به حالت عادی برخواهد گشت.

یک نماینده مجلس با انتقاد از دولت درباره عدم اجرای زیرساخت‌های بین‌المللی برای اعلام تغییر ساعت، نوشت یک سال زمان برای هماهنگی کافی نبوده است؟

مالک شریعتی نماینده تهران در توییتی نوشت: « با طرح لغو تغییر ساعت، مخالفت کارشناسی داشتم، اما رای که آورد و قانون شد، همه مکلف به انجام وظیفه برای اجرای دقیق آن هستند آن زمان گفته شد برای انجام برخی هماهنگی‌های بین‌المللی از ابتدای فروردین۱۴۰۲ اجرا خواهد شد؛ ساعت ۲۴ امشب گوشی‌ها یک ساعت جلو رفته یعنی یکسال زمان کافی نبود؟»

با رسیدن به ساعت یک دقیقه بامداد دوم فروردین درحالی که امسال برخلاف سال‌های گذشته ساعت کشور یک ساعت به جلو نرفته بود، بسیاری از سرویس‌های موبایلی، بانکی و اینترنتی و گجت‌های تحت اندروید و ویندوز برای یک ساعت دچار اختلال شدند چون بسیاری از سرورهای بین‌المللی تغییر ساعت تابستانی را برای ایران هم لحاظ کردند. اتفاقی که نیاز به هماهنگی وزارت ارتباطات در این زمینه داشته است.

اما علت هرچه باشد، فعلا مشکل هنوز پابرجاست و تا زمانی‌که به‌طور خودکار حل نشود، افرادی که ساعت گوشی آن‌ها یک ساعت جلو رفته، می‌توانند ساعت گوشی خود را به‌صورت دستی تنظیم کنند.

برای این کار باید در تنظیمات گوشی به قسمت تنظیم تاریخ و ساعت (Date and time) بروید و در آنجا گزینه تنظیم خودکار تاریخ و زمان (Automatic date and time) را غیرفعال کنید و با ورود به بخش تنظیم دستی ساعت (Set time)، ساعت گوشی خود را یک‌ساعت به عقب برگردانید.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha