۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰
تیم ملی ایران با پیروزی مقابل ژاپن قهرمان آسیا شد

 تیم ملی فوتبال ساحلی ایران موفق شد با برتری ۶ بر صفر مقابل تیم ملی ژاپن به مقام قهرمانی جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا دست پیدا کند.

ایرنا: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در فینال رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا که در تایلند برگزار می‌شود، از ساعت ۱۷ امروز به مصاف تیم ملی ژاپن رفت که در نهایت این دیدار با برتری ۶ بر صفر تیم ملی ایران به پایان رسید.

تیم ملی فوتبال ساحلی با نمایشی فوق‌العاده توانست هر سه رقیب خود در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا را از پیش رو بردارد. ایران در سه بازی موفق به زدن ۳۲ گل شد.

شاگردان علی نادری که برای کسب عنوان قهرمانی قاره کهن وارد تایلند شده‌اند، ابتدا مالزی را ۱۴ بر ۵ و سپس ازبکستان را ۱۱ بر ۲ و در نهایت امارات را ۷ بر ۲ شکست دادند و به عنوان صدرنشین قاطع از گروه ب به مرحله بعد صعود کردند.

ساحلی‌پوشان کشورمان موفق شدند با برتری قاطع ۱۰ بر صفر بحرین را مغلوب کنند و جواز صعود به جام جهانی ۲۰۲۳ امارات را کسب کند و راهی مرحله نیمه نهایی شود.

در مرحله قبلی تیم ملی کشورمان موفق شد با برتری ۶ بر ۳ مقابل تیم ملی عمان راهی فینال این مسابقات شود.

در مقابل تیم ملی ژاپن نیز عملکرد خیلی خوبی تا به این جای کار داشته است. سامورایی‌ها در گروه c مسابقات با کسب ۳ پیروزی بالاتر از چین، لبنان و اندونزی به عنوان صدرنشین به مرحله بعد صعود کرد.

تیم ملی ژاپن با برتری ۸ بر صفر در مقابل کویت توانست جواز صعود به جام جهانی ۲۰۲۳ امارات را کسب کند و راهی این مرحله نیمه نهایی شود. در مرحله قبلی نیز توانستند ۵ بر یک امارات را مغلوب کند و راهی فینال این مسابقات شود.

ژاپن با ۸ بار حضور در فینال و ۳ عنوان قهرمانی پرافتخارترین کشور در این مسابقات نام داشت و تیم ملی کشورمان به دنبال کسب سومین قهرمانی بود. که به این امر دست پیدا کرد. ایران تا کنون تنها ۲ بار توانسته بود راهی فینال شود و در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ موفق به کسب مقام قهرمانی شده بود.

موحد محمدپور توانست با یک کنترل زیبا و ضربه قیچی برگردان تماشایی گل اول ایران را به ثمر برساند. علی میرشکاری نیز با یک ضربه قیچی برگردان دیگر به زیبایی هرچه تمام‌تر گل دوم را برای ایران به ثمر رساند و دوازده اول این دیدار با برتری ۲ بر صفر تیم ملی ایران به پایان رسید.

در دوازده دقیقه دوم باز هم ملی‌پوشان ایران بودند که توانستند با یک کار تیمی زیبا با یک قیچی برگردان تماشایی دیگر توسط مسلم مسیگر گل سوم را به ثمر رساندند و این نیمه با برتری ۳ بر صفر تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

محمد علی مختاری روی یک توپ ربایی زیبا و بازی‌خونی دروازه‌بان ژاپن توانست گل چهارم را برای ایران به ثمر برساند. این‌بار بازیکن تیم ژاپن به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا گل پنجم ایران به ثمر برسد. این پایان کار نبود و علی میرشکاری گل ششم را در لحظات پایانی به ثمر رساند و در نهایت این دیدار با برتری ۶ بر صفر تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به پایان رسید.

تیم ملی عمان نیز قبل از این دیدار موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ تیم ملی امارات را مغلوب کند و به مقام سوم این رقابت‌ها دست پیدا کند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha