۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵
ورود مجلس به حوزه حجاب + جزئیات

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی گفت: مجلس دو رویکرد برای قانون‌گذاری در حوزه عفاف و حجاب دارد اما تاکنون طرح رسمی به مجلس نیامده اما پس از تعطیلات به این بحث ورود خواهیم داشت.

مهر: امان الله حسین پور عصر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امهال وام‌های کشاورزی و بخشش جریمه‌های دیرکرد به تصویب مجلس رسیده است و دولت موظف به اجرای آن است.

نماینده اسفراین در مجلس در خصوص آخرین وضعیت معدن آلبلاغ گفت: در نهایت فولاد مبارکه مزایده را برنده شد و اکنون بناست کارشناسان برای تعیین مکان کارخانه به اسفراین سفر کنند.

وی افزود: پس از تعطیلات نوروز زمین به فولاد مبارکه واگذار خواهد شد و معدن اردیبهشت ماه در اختیار این نهاد قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: بناست در فاز نخست ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان برای این معدن سرمایه‌گذاری شود و به زودی کلنگ کارخانه فراوری شمش روی نیز بر زمین می‌خورد.

حسین پور با اشاره به مشکلات تأمین آب شرب و کشاورزی در اسفراین، بیان کرد: پایان علاج بخشی سد بیدواز، اصلاح لوله‌ها، تأمین آب جدید از جمله اقدامات در راستای کاهش مشکلات این حوزه بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی تصریح کرد: صنایع اسفراین باید آب مصرفی خود را از پساب تأمین کنند اما در مقابل این اقدام تاکنون مقاومت داشته‌اند.

وی در خصوص اقدام مجلس در حوزه عفاف و حجاب نیز افزود: مجلس دو رویکرد برای قانون‌گذاری در این حوزه دارد اما تاکنون طرح رسمی به مجلس نیامده اما پس از تعطیلات به این بحث ورود خواهیم داشت.

حسین پور در انتها با اشاره به مشکلات کشاورزی استان، گفت: اختلاف سقف و کف برداشت از یک سطح در استان زیاد بوده و نبود صنایع تبدیلی بهره‌وری را به شکل محسوسی کاهش داده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha