۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۹
صرافان رئیسی را تهدید کردند؟ + جزئیات

جمعی از صرافان با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور نوشتند: بانک مرکزی به بهانه لزوم افزایش سرمایه صرافی‌ها آن هم به ریال، بیش از ۱۰۰ صرافی را غیر فعال کرده و در شرف غیر فعال سازی بیش از ۲۰۰ صرافی دیگر است.

همشهری: جمعی از صرافان با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، نسبت به اقدام بانک مرکزی در غیرفعال کردن بیش از ۱۰۰ صرافی اعتراض کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: همزمان با سخنرانی تاریخی رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال ۱۴۰۲ درخصوص تصمیمات غلط در دهه ۱۳۶۰ که کلید اقتصاد به دست دولت سپرده شد، بانک مرکزی در اقدامی عجیب و شائبه‌برانگیز بیش از ۱۰۰ صرافی بخش خصوصی را غیرفعال کرد و در راستای همان تصمیمات با افزایش تصدی‌گری دولتی و کاهش تصدی‌گری بخش خصوصی پا جای پای مدیران اقتصادی دهه شصت گذاشت.

همان‌گونه که استحضار دارید در حال حاضر و در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه، صرافان سراسر کشور با شرایط سخت که امنیت خود و خانواده‌شان را به خطر می‌اندازد، به طرق مختلف ارز مورد نیاز کشور را وارد می‌کنند و در این جنگ اقتصادی به عنوان سرباز خط مقدم، امکان تبادل اقتصادی را تسهیل می‌کنند اما همین سربازان هر روز به بهانه‌های واهی از سوی بانک مرکزی خلع سلاح می‌شوند.

بانک مرکزی به بهانه لزوم افزایش سرمایه صرافی‌ها آن هم به ریال، بیش از ۱۰۰ صرافی را غیر فعال کرده و در شرف غیر فعال سازی بیش از ۲۰۰ صرافی دیگر است.

از حضرتعالی تقاضا داریم با تشکیل کمیته ویژه بی‌طرف، دستور بررسی موضوع غیر فعال کردن بیش از ۱۰۰ صرافی و دیگر موضوعات مطروحه را صادر فرمایید.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha