۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۱
دولت سود بازرگانی واردات خودرو را ابلاغ کرد

معاون اول رئیس‌جمهور، مصوبه دولت درباره سود بازرگانی یک درصدی واردات خودرو توسط دستگاه‌های اجرایی را ابلاغ کرد.

ایرنا : به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، هیأت‌ وزیران در جلسه ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ به استناد اصل ۱۳۸م قانون اساسی سود بازرگانی واردات خودرو توسط دستگاه‌های اجرایی (با تایید وزارت صمت) را یک درصد تعیین کرد.

۱۰ بهمن ۱۴۰۱، بخشنامه موضوع ارسال نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت و صورتجلسه کارگروه اقتصادی واردات خودرو درباره تعیین سود بازرگانی علی الحساب خودرو به گمرکات ابلاغ شده بود.

بر اساس بخشنامه‌ و صورت جلسه‌ مذکور، سود بازرگانی خودروهای وارداتی با قیمت (FOB) زیر ۱۰ هزار یورو که حجم موتورشان ۱۲۰۰CC و کمتر از آن است، ۶ درصد و اگر حجم موتورشان‌ بیشتر از ۱۲۰۰CC باشد، ۱۱ درصد خواهد بود.

سود بازرگانی برای واردکنندگان‌ خودروهای خارجی با قیمت (FOB) بالاتر از ۱۰ هزار یورو نیز در صورتی که حجم موتورشان ۱۵۰۰CC و کمتر از آن باشد ۲۱ درصد و برای خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰CC نیز ۳۱ درصد تعیین شده است.

در خصوص سایر خودروهای غیر مرتبط اعم از خودروهای سواری برقی، هیبریدی یا خودروهای‌ دارای حجم موتور بالاتر از ۲۰۰۰CC هم بندهای متناظر در کتاب مقررات واردات و صادرات ۱۴۰۱ مبنای تعیین سود بازرگانی علی الحساب خواهد بود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • شهروند IR ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۵
    سود ماشینهای زیر 10000 را باید بیشتر کنید تا وارد کننده رغبت بیشتری داشته باشد ولی مالیات سالیانه این خودروها را کم کنید. و ماشینهای بالای 1500 سی سی رو سود واردات را کم کنید و مالات سالیانه آن را زیاد کنید. 296