۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۸
درگیری شدید طرفداران ترامپ با پلیس مقابل دادگاه + فیلم

رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده برای حضور در جلسه محاکمه وارد دادگاه کیفری منهتن در نیویورک شد. ترامپ همزمان با ورودش به دادگاه منتهن گفت: آنها من را دستگیر می‌کنند و باور نمی‌کنم که این اتفاق در آمریکا رخ می‌دهد.

حامیان رئیس‌جمهوری سابق آمریکا با تجمع در نزدیکی دادگاه عالی منهتن که قرار است ترامپ در آن محاکمه شود، با پلیس درگیر شدند.

این افراد همچنین با رسانه‌ها و معترضان ضد ترامپ که در محل حاضر شده بودند مجادله و جر و بحث داشتند و در نهایت یکی از حامیان ترامپ یک بنر که شعار ضد ترامپ روی آن نوشته شده بود را پاره کرد.

پلیس نیز برای جلوگیری از تنش‌ها و درگیری خشونت آمیز در محل، به حامیان ترامپ هشدار جدی داد.

ورود ترامپ به دادگاه

تجمع طرفداران ترامپ

امروز ده‌ها تن از حامیان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا به سمت دادگاهی که علیه او برگزار شود، هجوم آورده‌اند. بر اساس این گزارش، ورودی‌های پشتی دادگاه نیویورک به روی هرگونه وسایل نقلیه و عابران پیاده بسته شده است.

شبکه خبری ان.بی.سی پیشتر گزارش داده بود که نزدیکان مایک پامپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ از قول او گفته‌اند وزیر خارجه سابق آمریکا باور دارد صدور کیفرخواست دادستانی منهتن علیه ترامپ می‌تواند زمینه به‌چالش کشیده شدن رئیس‌جمهوری سابق به‌دست دیگر چهره‌های جمهوری‌خواه را فراهم آورد و دلیلی محکم در اختیار آنها بگذارد تا ترامپ را در رقابت‌های درونی حزب متبوع‌شان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، به چالش بکشند.

کارزار انتخاباتی ترامپ پیش‌تر اعلام کرده بود رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا زمان زیادی در نیویورک نخواهد ماند و پس از پایان جلسه دادگاهِ روز سه‌شنبه، این شهر را به مقصد «مارالاگو»، محل اقامت خود در ایالت فلوریدا، ترک خواهد کرد تا در همان روز و همان مکان برای جمعیتی از حامیانش سخنرانی کند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها