هشدار جدی هواشناسی به تهرانی‌ها / احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی در اثر طوفان
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶

هشدار نارنجی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در تهران/ احتمال سقوط بنرها و تابلوهای تبلیغاتی

ایسنا: اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در تهران هشدار داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی‌رنگ نسبت به وزش باد شدید گاهی بسیار شدید به‌ویژه در ساعات بعدازظهر همچنین در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش نسبی کیفیت هوا هشدار داد.

این وضعیت جوی از ظهر پنج‌شنبه تا اواخر وقت جمعه (۱۷ و ۱۸ فروردین) در مناطق مرکزی، جنوبی و غربی استان تهران مورد انتظار است.

براثر این مخاطرات احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون‌شهری از جمله سقوط بنرها و تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت و غیرمستحکم، احتمال خسارت به محصولات و سازه‌های کشاورزی و پوشش گلخانه‌ها، سقوط اشیاء از ارتفاعات و شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال وجود دارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش آسیب‌های ناشی از این وضعیت جوی اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و غیرمستحکم مانند داربست‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و پرواز با هواگردهای سبک، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم توقف خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهن‌سال، عدم استقرار در نواحی مرتفع مانند قرارگرفتن بر داربست‌ها، بالابرها و ساختمان‌های بلند را لازم می‌داند.

به‌ گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار