تجارت ایران و آمریکا در دوماهه ۲۰۲۳ چقدر رشد کرد؟
۱۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴

تازه‌ترین گزارش دفتر آمار آمریکا نشان می‌دهد که ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در دو ماهه ۲۰۲۳ رتبه ۱۶۳ و در بین منابع تأمین کالاهای وارداتی این کشور رتبه ۲۱۲ را به خود اختصاص داده است.

فردای اقتصاد: تجارت ایران و آمریکا در دو ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۹.۶ میلیون دلار رسید. دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: مبادلات تجاری دو کشور در دو ماهه ۲۰۲۳ با رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ماه‌های ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۷.۱ میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس گزارش ایرنا به نقل از دفتر آمار آمریکا، در دو ماه نخست ۲۰۲۳ ارزش صادرات آمریکا به ایران رشد ۳۵درصدی داشته است. در دو ماهه نخست سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۷میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۹.۵میلیون دلار افزایش یافته است. واردات آمریکا از ایران در دو ماهه امسال نیز فقط ۰.۱میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ تغییری نداشته است. میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست.

ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در دو ماهه ۲۰۲۳ رتبه ۱۶۳ و در بین منابع تأمین کالاهای وارداتی این کشور رتبه ۲۱۲ را به خود اختصاص داده است. بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در دومین ماه سال جاری میلادی بیش از سه برابر شده و به ۶.۴ میلیون دلار رسیده است. در فوریه سال قبل ۲ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود. آمریکا در این ماه نیز ۰.۱ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است. آمریکا در فوریه سال ۲۰۲۲ نیز همین رقم کالا از ایران وارد کرده بود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار