۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۷
عکس‌های جالب از موزه سیگار تهران

موزه سیگار یا بهتر بگوییم دخانیات همین گوشه‌کنارهای شهر تهران قرار گرفته، اما عده‌ای از شهروندان هنوز از وجود آن خبر ندارند؛ جایی که می‌توان گفت حتی برای غیرسیگاری‌ها تماشایی است!

همشهری آنلاین: موزه دخانیات موزه‌ای است که با گشت‌وگذار در آن می‌توانید انواع بسته‌های قدیمی سیگارهای ایرانی مثل بهمن، تیر و... را در آنجا ببنید. قدیمی‌ترین ساختمان شرکت دخانیات در خیابان «قزوین» قرار دارد که به سبب نوع معماری و قدمت تاریخی، تبدیل به موزه شده است و بیش از ۳۰۰ اثر ارزشمند و میراثی در آن نگهداری می‌شود.

موزه دخانیات ایران، دارای ۲ بخش است و ظرفیت‌ها و دستاوردهای تاریخی بسیار ارزشمندی در آن وجود دارد که می‌تواند بستر افزایش ظرفیت گردشگری منطقه ۱۱ تهران را فراهم کند. در «موزه دخانیات»، آثار فراوان صنعتی، اداری، آزمایشگاهی، افتخارات ورزشی، عکس و محصولات قدیمی به همراه اسناد فعالیت‌های شرکت دخانیات ایران از زمان تأسیس، یعنی سال ۱۳۱۶، و نیز اسناد تاریخی مرتبط با فعالیت‌های حوزه توتون و تنباکو ایران به نمایش گذاشته شده است. ناگفته نماند که احیای این موزه و مرمت و بازسازی آن با مشارکت شهرداری تهران انجام شده است.

گزارش تصویری از موزه دخانیات تهران

عکس‌های جالب از موزه سیگار تهران

عکس‌های جالب از موزه سیگار تهران

عکس‌های جالب از موزه سیگار تهران

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha