۶ استراتژی مدیریت مالی برای صاحبان کسب‌و کار
۲۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۱

فردای اقتصاد: وقتی کسب‌وکار خودتان را دارید، مدیریت امور مالی‌تان می‌تواند چالشی بزرگ باشد. شما مجبورید برای آن تصمیمات زیادی بگیرید. نشریه فوربس استراتژی‌هایی را برای کمک به شما در مدیریت درست امور مالی‌تان پیشنهاد کرده است تا بتوانید بوسیله آن‌ها تصمیماتی سودآور بگیرید. دانستن اینکه چطور سود خود را بهینه‌سازی کنید، می‌تواند باعث شود در نهایت بیشتر پول داشته باشید. اما این راهها کدامند؟

۱-      هزینه‌های خود را پیگیری کنید

پیگیری هزینه‌های کسب‌وکار برای مدیریت امور مالی شما ضروری است. نه تنها باید هزینه‌های معمولی مانند اجاره و خدمات آب و برق را پیگیری کنید، بلکه باید هزینه‌های متغیر مانند بازاریابی و تبلیغات را نیز تحت نظر داشته باشید. نگه داشتن سوابق دقیق از تمام وجوه ورودی و خروجی به شما کمک می‌کند بودجه ایجاد کنید، خطرات احتمالی را ارزیابی کنید و برای سرمایه‌گذاری‌های آتی برنامه‌ریزی کنید.

۲-      فرآیندهای‌تان را خودکار کنید

خودکارسازی فرآیندهای مالی از طریق آزاد کردن منابعی که می‌توانند در جای دیگر کسب‌وکار بهتر مورد استفاده قرار گیرند، در درازمدت در وقت و پول شما صرفه‌جویی می‌کند. استفاده از نرم افزارها یا استخدام یک حسابدار را در نظر بگیرید که می‌تواند صورتحساب، پردازش حقوق و دستمزد، تهیه مالیات و کارهای بیشتر را خودکار کند.

۳-      در مورد قیمت‌ها مذاکره کنید

شما می‌توانید در مورد هر چیزی مذاکره کنید. دانستن نحوه مذاکره در مورد قیمت‌ها هنگام خرید مواد یا خدمات می‌تواند هزینه‌ها را در عین رعایت استانداردهای کیفی، پایین نگه دارد. در صورت امکان از تخفیف‌ها یا پیشنهادات استفاده کنید و جسورانه رفتار کنید و اگر برای هر دو طرف منطقی است، قیمت کمتری بخواهید.

۴. نظارت بر جریان نقدینگی

نظارت بر جریان نقدینگی یکی از مهمترین جنبه‌های اداره یک کسب‌وکار موفق است. در این کار تعیین می‌شود که آیا شما وجوه ماهانه کافی برای پوشش تمام هزینه‌ها بدون انباشت بدهی یا حساب‌های اضافه برداشت دارید یا خیر. اطمینان حاصل کنید که به طور منظم صورتحساب‌های بانکی را بررسی می‌کنید تا بتوانید هر گونه مغایرت را زود تشخیص دهید و در صورت نیاز اقدامات اصلاحی را انجام دهید.

۵. از ابزارهای فنی استفاده کنید

فناوری، مدیریت دقیق و کارآمد مالی را آسان‌تر کرده است. سیستم‌های خودکاری که فرآیندهای حسابداری مانند صورت‌حساب مشتریان یا پرداخت الکترونیکی به فروشندگان را ساده‌تر می‌کنند، به جای چک‌های کاغذی یا پرداخت‌های نقدی که اغلب با کارمزدهای بالاتری همراه است کارها را تسهیل کرده است. استفاده از این ابزارها به افزایش دقت هم کمک می‌کند و هزینه‌های سربار را به میزان قابل توجهی در طول زمان کاهش می‌دهد تا کسب و کارها بتوانند از همان روز نخست سود خود را حتی موثرتر به حداکثر برسانند.

۶ . یک طرح مالی برای کسب‌وکارتان ایجاد کنید

داشتن و دنبال کردن یک برنامه مالی تجاری به شما کمک می‌کند تا امور مالی کسب و کار خود را به طور سودآور مدیریت کنید. یک برنامه خوب باید شامل اهداف کوتاه مدت باشد، مانند پس‌انداز مالیاتی و اهداف بلند مدت، مانند جایی که می‌خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید. هنگامی که این طرح اجرا شد، صاحبان کسب و کار باید نتایج شما را در مقابل آن طرح نظارت کنند تا مطمئن شوند که در هر مرحله تصمیمات عاقلانه‌ای در مورد امور مالی خود می‌گیرید.

نکته اصلی این است که موفقیت کسب و کار شما عمدتاً به توانایی شما در مدیریت مسئولانه امور مالی کسب و کار و سرمایه‌گذاری استراتژیک در زمینه‌هایی بستگی دارد که حداکثر بازدهی را داشته باشد و در عین حال سطوح ریسک را به حداقل برساند. با پیروی از این شش استراتژی مدیریت پول، بهتر متوجه خواهید شد که پول شما هر ماه به کجا می‌رود و مراحلی را که می‌توانید برای اطمینان از سودآوری کسب و کار خود اجرا کنید، درک خواهید کرد. با برنامه‌ریزی استراتژیک، کسب و کار شما همه چیزهایی را که برای موفقیت و پیشرفت نیاز دارد، در اختیار خواهد داشت.

منبع: فوربس

نویسنده: ملیسا هوستون

مترجم: شادی آذری حمیدیان

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار