واردات خودرو از مهر ماه آغاز می شود / 3 اولویت واردات خودرو اعلام شد
۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱

سخنگوی وزارت صمت در خصوص ابلاغ شروط واردات خودرو توضیحاتی را ارائه داد.

امید قالیباف گفت: واجدین شرایط واردات خودرو تا ۱۹ شهریور فرصت دارند درخواست خود را به دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت تحویل دهند. آیین نامه واردات خودرو شامل سه گروه می‌شود.پس از ارسال درخواست در مهلت مقرر حداکثر تا آخر شهریور اسامی شرکت‌های منتخب اعلام می‌شود.

به گفته او، سه گروه اولویت نخست مشمول آیین نامه واردات خودرو را دارند. سرمایه گذاران خارجی متقاضی ایجاد خط تولید و واردات خودروی برقی به مناطق آزاد هستند. پس از تایید و اعلام شرکت‌هایی که الزامات آیین نامه واردات خودرو را با امتیاز بالاتری کسب کرده‌اند واردات خودرو را می‌توانند انجام دهند.

سخنگوی وزارت صمت گفت:شرط لازم برای این دسته، الزام به انتقال فناوری و ارائه خدمات بعد از فروش است. اما اگر علاوه بر این موارد برنامه داخلی‌سازی داشته باشند امتیاز مضاعف محسوب می‌شود. در خصوص متقاضیان سرمایه گذاری ایجاد خط تولید خودرو نیز مشوقی در نظر گرفته شده است که بتوانند هزینه‌های ریالی خود را بابت خرید کارخانه و راه اندازی خط تولید از طریق واردات خودرو و فروش آن تامین کند.

به گفته قالیباف، استفاده از این مشوق مازاد بر سقف یک میلیارد یورویی واردات خودرو خواهد بود. به گفته او، در مناطق آزاد صرفاً خودروی برقی مجوز واردات دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
 

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha