برنامه فولاد مبارکه برای تکمیل ۱۳۰ پروژه جاری
۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: با توجه به تاثیر سرمایه‌گذاری، توسعه و رشد تولید در بخش صنعت بر بهبود فضای اقتصادی و معیشتی جامعه و روند مطلوب اجرایی شدن پروژه‌های توسعه شرکت، سال ۱۴۰۲ را می‌توان سال به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌های توسعه شرکت دانست.

به گزارش فردای اقتصاد. به نقل از ایراسین، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه، در بازدید از روند اجرای طرح‌های توسعه فولاد مبارکه تصریح کرد: علاوه بر رشد تولید، یکی از تعهدات شرکت‌های بزرگی مانند فولاد مبارکه و انتظاراتی که از این شرکت‌ها وجود دارد تعهد به سرمایه‌گذاری است که طی یک سال و نیم گذشته، پروژه‌های متعددی در فولاد مبارکه آغاز شده و اجرای آن‌ها با سرعت و کیفیت بسیار مطلوب در حال انجام است.

وی، تعداد پروژه‌های جاری این شرکت را ۱۳۰ پروژه اعلام و خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه‌ها که در تکمیل و به بهره‌برداری رساندنِ آنها اهتمام خاص داریم، بالغ‌بر ۴۸۰ میلیون یورو و ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است تا گام بلندی برای سال ۱۴۰۲ مبنی بر جذب سرمایه و توسعه برداشته باشیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه ادامه داد: با توجه به اهمیت به بار نشستن هرچه سریع‌تر این طرح‌ها و نقشی که تک‌تک آن‌ها می‌توانند در رونق اقتصادی جامعه ایفا کنند، به‌طور منظم، طی بازدیدهای میدانی، روند اجرای این پروژه‌ها را کنترل می‌کنیم.

به گفته وی، به‌دلیل عواملی از قبیل تحریم‌ها و نوسانات شدید ارزی، برخی از پروژه‌ها در فرایند اجرا با تأخیر مواجه می‌شوند؛ اما تلاش مجموعه بر این است که مشکلات موجود را مدیریت کنیم و اجازه ندهیم حتی یکی از آن‌ها با توقف مواجه شود. امروز نیز شاهد آن بودیم که خوشبختانه بخش اعظمی از پروژه‌ها مطابق برنامه در حال اجراست.

طیب نیا، از پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه احداث نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی فولاد مبارکه خبر داد و گفت: این پروژه ارزشمند که با توجه به گرم شدن هوا می‌تواند در فصل گرم سال خطوط تولید را یاری کند، به‌زودی وارد فاز بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: بهره‌برداری از این پروژه‌ها در رشد تولید، اشتغال‌زایی و کاهش معضل بیکاری، درآمدزایی و رونق اقتصادی و در نهایت کاهش تورم مؤثر است.

مدیرعامل فولاد مبارکه تاکید کرد: وقتی توسعه‌ها به بار می‌نشیند بدیهی است علاوه بر رشد تولید و اشتغال‌زایی، درآمدزایی و تزریق نقدینگی صورت می‌گیرد و امید در جامعه تقویت می‌شود.

وی گفت: طی یک سال اخیر با آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های توسعه و استخدام جدیدی که انجام شد، برای بالغ‌بر ۴ هزار نفر، به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم، فرصت شغلی ایجاد شده است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار