خدمات عجیب برای رفاه بازنشستگان
۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵

یک فعال صنفی بازنشستگان کارگری گفت: بعد از این همه سال این چه منزلتی است که برای ما ایجاد کرده‌اند؟! نه حقوقمان کفاف هزینه‌های زندگی را می‌دهد، نه خدمات درمانی خوبی می‌گیریم و نه هیچ کدام از این خدمات رفاهی که برایمان درنظر گرفته‌اند، دردی از ما دوا می‌کند. این خدمات بیشتر تزئینی و برای این هستند که بگویند کاری برای بازنشستگان انجام داده‌ایم.

ایلنا: احمد قاسمی (فعال صنفی بازنشستگان کارگری) با انتقاد از وضعیت خدمات سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان گفت: زمان آقای احمدی‌نژاد مقرر شد به بازنشستگان کارت منزلت تعلق بگیرد. یکی از این کارت‌ها همان کارت بلیت مترو و اتوبوس بود که بازنشستگان با پرداخت ۱۵هزار تومان، کارت منزلت با شارژ ۱۵۰ هزار تومانی دریافت می‌کردند. این کارت آن زمان جوابگوی یک سال بود اما به‌تدریج و با بالا رفتن قیمت‌ها ارزش آن کم شد.

وی ادامه داد: امروز دیگر شارژ ۱۵۰هزار تومانی کارت بلیت کارگران و بازنشستگان ارزش قبل را ندارد و نهایتا کفاف یک ماه و یک ماه ونیم را می‌دهد.

قاسمی بیان کرد: کارت رفاهی منزلت، کارت دیگری است که به بازنشستگان می‌دهند. با این کارت هم می‌شود از خدمات سالن‌های ورزشی و… به صورت رایگان استفاده کرد که در مورد این کارت هم معمولا مسئولان باشگاه‌ها بی‌توجهی می‌کنند و معمولا می‌‍‌گویند ظرفیت تکمیل است و نمی‌توانید از خدمات مورد نظر استفاده کنید.

فعال صنفی بازنشستگان کارگری گفت: بعد از این همه سال این چه منزلتی است که برای ما ایجاد کرده‌اند؟! نه حقوق‌مان کفاف هزینه‌های زندگی را می‌دهد، نه خدمات درمانی خوبی می‌گیریم و نه خدمات رفاهی که برایمان درنظر گرفته‌اند، دردی از ما دوا می‌کند. این خدمات بیشتر تزئینی و برای این هستند که بگویند کاری برای بازنشستگان انجام داده‌ایم.

وی گفت: وامی که برای بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفته‌اند هم به قدری کم است که با آن نمی‌شود هزینه معیشت یک ماه زندگی را پرداخت کرد. در حالیکه فلسفه پرداخت وام باید حل کردن بخشی از مشکلات باشد. همین وام را هم به بازنشستگان به سختی و با شرط و شروط بسیار می‌دهند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 57
  • نظرات غیرقابل انتشار: 3
  • جواد IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۷
    امروز رفتم فروشگاه اتکا خرید، پای‌صندوق که رسیدم، گفتند که‌تخفیف کارت‌خرید بازنشستگان‌رو‌قطع‌ کرده اند، چرا‌که معلوم‌نیست و هیچ تلفنی‌برای پاسخگویی وجود‌ندارد ! در این وضعیت گرانی‌و تورم آیا بدلیل‌رشد‌تولید‌بدبختی‌مردم تخفیف جزئی‌خرید بازنشستگان رو قطع‌ کرده اید؟‌

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار