در چهار ماهه ابتدای امسال قیمت سکه چقدر تغییر کرد؟
۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

بانک مرکزی متوسط قیمت فروش هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و قدیم در شهر تهران طی چهار ماهه ابتدایی سال جاری را اعلام کرد که بر اساس آن، سکه طرح جدید و قدیم نسبت به دوره مشابه سال قبل به‌ترتیب ۳۳.۶ و ۳۶ درصد افزایش قیمت داشته است.

به گزارش ایسنا، بررسی گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که در تیرماه امسال متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد شهر تهران، ۱۴ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بوده که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ درصد کاهش و ۳۸.۴ درصد افزایش داشته است. همچنین، حداقل و حداکثر نرخ فروش سکه مذکور در این ماه به‌ترتیب ۱۳ میلیون و ۷۵۸ هزار تومان و ۱۴ میلیون و ۷۵۸ هزار تومان اعلام شده است.

علاوه بر این، در تیر ماه سال ۱۴۰۱ متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد شهر تهران ۱۵ میلیون و ۱۲۱ هزار تومان بوده که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۹ درصد کاهش و ۴۲.۲ درصد با افزایش مواجه شده است. البته، حداقل و حداکثر نرخ فروش سکه مذکور در ماه یادشده به‌ترتیب ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان بوده است.

بنابراین، در چهار ماهه اول سال جاری متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم و جدید به‌ترتیب ۱۳ میلیون و ۷۲۶ هزار تومان و ۱۴ مییلون و ۲۶۹ هزار تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل به‌ترتیب ۳۳.۶ و ۳۶ درصد افزایش داشته است.

در چهار ماهه ابتدای امسال قیمت سکه چقدر تغییر کرد؟

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha