تنوع بخشی سبد محصولات سالکو با سرمایه گذاری هزار میلیارد ریالی
۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷

سالکو با رصد بازار و نیاز مشتریان تصمیم به طراحی و توسعه محصولات جدید کرده به همین منظور طراحی و ساخت قالب‌های بیلت در سایزهای ۸، ۷، ۶ اینچی جدید با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال در حال انجام است.

به گزارش فردای اقتصاد به نقل از روابط عمومی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو)، پس از گذشت ۳۴ ماه از بهره برداری مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو)، بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین کارخانه آلومینیوم کشور، این مجتمع جوان با بهره گیری از متخصصین جوان و پرتلاش خود در حال برداشتن قدم‌های محکم و استوار متناسب با نیازهای جدید بازارهای داخلی و خارجی در مسیر توسعه محصولات جدید است.

طراحی و ساخت قالب‌های جدید بیلت با اعتباری بالغ برهزار میلیارد ریال

 «مهدی زحمتکش» مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به رصد بازار و نیاز مشتریان، سالکو تصمیم به طراحی و توسعه محصولات جدید کرده است که به همین منظور طراحی و ساخت قالب‌های بیلت در سایزهای ۸، ۷، ۶ اینچی جدید توسط متخصصان جوان آلومینیوم جنوب با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال در حال انجام است.

سالکو در مسیر توسعه محصولات جدید/ طراحی و ساخت قالب‌های جدید بیلت با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال

وی افزود: با در نظر داشتن حجم بالای تولید، این محصول می‌تواند نیاز بازار داخلی را تامین و حتی به کشورهای خارجی نیز صادر شود.

مدیرعامل سالکو گفت: همچنین در راستای درخواست مشتریان جدید، امکان‌سنجی محصولات دیگری، چون تولید شمش آلیاژی و آلومینیوم گرانولی نیز در دست اقدام است.

زحمتکش تصریح کرد : در حال حاضر بیلت با سایز ۱۱ اینچ در مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب تولید می‌شود که عمدتا به کشورهای خارجی صادر می‌ شود. از بیلت‌های تولیدی در شرکت‌های داخلی نیز جهت تهیه انواع مفتول، کابل و راد آلومینیومی در صنایع برق قدرت استقاده می‌شود.

عملیات اجرایی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در دی ماه ۱۳۹۴ آغاز و پس از حدود چهار سال و نیم در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به بهره برداری رسیده و در دی ماه ۱۴۰۰ نیز به ظرفیت نهایی ۳۰۰ هزار تنی خود در فاز یک رسید.

سالکو در مسیر توسعه محصولات جدید/ طراحی و ساخت قالب‌های جدید بیلت با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار