بهره برداری از 7 پروژه عظیم و کلان در منطقه ویژه امام خمینی ( ره )
۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی بندر امام گفت: بندر امام خمینی(ره) نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی دارد و بهره‌برداری از این پروژه‌ها، اثرات آن علاوه بر استان، در سطح ملی نیز نمایان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی در حاشیه مراسم بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) و بنادر تابعه، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم خونگرم استان خوزستان در ایام دفاع مقدس نقش مهمی را ایفا و دلاورانه و فداکارانه در دفاع از اسلام عزیز و میهن اسلامی حماسه خلق کردند. 

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، عنوان کرد: امروز با زحمت همکاران و بخش خصوصی، ۷ پروژه عظیم و کلان در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۴ پروژه دیگر نیز آغاز شد.

مدیرعامل سازمان بنادر با تاکید بر اینکه مجموع این پروژه با اعتبار بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد ریال انجام شده است، گفت: با وجود این پروژه‌ها، ۳۹۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود که در بحث بهبود معیشت و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت. 

صفایی، منطقه ویژه اقتصادی امام خمینی را یک بندر مادر و بزرگ توصیف کرد و اظهار داشت: بندر امام خمینی(ره) نقش مهمی در بحث تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی دارد و با بهره‌برداری از برخی از این پروژه‌ها، اثرات آن علاوه بر استان، در سطح ملی نیز نمایان خواهد بود. 

وی ادامه داد: بندر امام خمینی(ره) در طول ۵ ماه سال جاری، ۱۸ میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری را انجام داد که عمده آن کالاهای اساسی مورد نیاز مردم بود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: امروز با بهره‌برداری از فاز ۲ و ۳ کارخانه روغن‌کشی و تصفیه روغن خوراکی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) روزانه با استحصال ۱۲۰۰ تن روغن از ۶۰۰۰ تن دانه روغن ضمن رفع نیاز صنعت، اصناف و مصرف خانوار بخش قابل توجهی از نیاز خوراک دام و طیور کشور را تأمین می‌کند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha