۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
شیرین‌عسل خودروساز می‌شود

یونس ژائله سعدآباد، مالک و صاحب و مدیرعامل هلدینگ غذایی شیرین عسل در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از ورود این هلدینگ به تولید خودرو خبر داد.

صابر پرنیان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در این خصوص گفت: جواز تاسیس خودروسازی برای بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی از سوی وزارت صمت صادر شد. این خودرو یک خودرو روز اروپایی است که مجوز آن برای بخش خصوصی گروه صنعتی «شیرین عسل» صادر شده است.

این شرکت خودروسازی با سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان انواع خودروهای سواری بنزینی، گازسوز، دیزلی و انواع کامیون‌های کشنده را تولید خواهد کرد. با بهره‌برداری از این مجموعه صنعتی برای ۶ هزار و ۹۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

این مجموعه صنعتی با ظرفیت تولید سالانه ۲۱۰ هزار دستگاه خودرو در راستای تکمیل زنجیره تولید در استان فعالیت خواهد کرد. مقرر شده در ۱۸ ماهه اول تولید خودرو به‌صورت بصورت قطعات کاملاً منفصل از هم تولید شود و تقریبا در ۱۸ ماهه آتی داخلی‌سازی خودرو انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی به دشواری اخذ مجوز تولید خودرو اشاره کرد و افزود: این طرح علاوه بر این که یک مگاپروژه اقتصادی در استان است، آرزوی دیرینه مردم آذربایجان مبنی بر تبدیل استان به یک قطب اثرگذار در صنعت خودرو کشور نیز است.

پرنیان با بیان این که در آذربایجان شرقی بیش از ۴۰۰ واحد قطعه سازی خودرو فعالیت می کند، گفت: مجموعه سازهای مهمی مانند شرکت های ریخته گری، موتوژن، چرخشگر و ایدم در استان فعالیت می کنند که هر کدام نقش چشمگیری در توسعه این صنعت در استان دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به این که تولید این خودرو، تحرک بزرگی در اقتصاد و صنعت قطعه سازی استان ایجاد خواهد کرد بنا بر این با پیگیری های متعدد در ماه های گذشته امروز این خبر خوش به جامعه صنعت استان و مردم آذربایجان شرقی تقدیم شد.| ایرنا

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار