۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
افزایش سرسام آور کرایه تاکسی بعد از عید فطر؟ + درصد افزایش

امیر بیات‌ترک خبر از افزایش ۴۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌های شهر تهران بعد از عید سعید فطر داد

تسنیم: معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: تبصره‌های مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی مربوط به موضوعاتی مانند شلوغی خطوط، زمان پیک سفر، شرایط آب و هوایی و.... بوده و در این شرایط کرایه‌ها می‌تواند تا سقف ۶۰ درصد افزایش پیدا کند.

امیر بیات‌ترک با اشاره به اعمال افزایش ۴۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌های شهر تهران بعد از عید سعید فطر اظهار کرد: فرمانداری تهران نسبت به مصوبه افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی تغییراتی را در قالب نامه‌ای به شورای شهر تهران ارائه کرده است. متعاقبا شورای شهر این تغییرات را قبول کرده و در نهایت بر میانگین ۴۵ درصدی افزایش کرایه تاکسی‌ها در سال ۱۴۰۲ تاثیری نداشته است.

وی افزود: در واقع تغییراتی که فرمانداری تهران در خصوص مصوبه افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی انجام داده در بخش تبصره‌های این مصوبه بوده است. بر مبنای این مصوبه و در بخش تبصره‌ها شهرداری مجاز بود تا سقف ۷۵ درصد نرخ تاکسی‌ها را در امسال افزایش دهد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: فرمانداری با کاهش میزان سقف افزایش کرایه تاکسی‌ها این عدد را به ۶۰ درصد رسانده است.

بیات‌ترک تصریح کرد: تبصره‌های مصوبه افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی مربوط به موضوعاتی مانند شلوغی خطوط، زمان پیک سفر، شرایط آب و هوایی و.... بود. شورای شهر اجازه افزایش نرخ کرایه خطوط تاکسی را تا سقف ۷۵ درصد به شهرداری و سازمان تاکسیرانی شهر تهران داده بود. فرمانداری این میزان را به ۶۰ درصد سقف افزایش نرخ کرایه کاهش داد.

وی با تاکید بر اینکه شورای شهر تذکر فرمانداری تهران را قبول کرده است، یادآور شد: همانطور که قول داده بودیم نرخ جدید کرایه تاکسی‌های شهر تهران از ابتدای اردیبهشت‌ماه اجرا می‌شود. اکنون نیز سازمان تاکسیرانی در حال آماده کردن برچسب نرخ جدید کرایه‌هاست.

 معاون برنامه‌ریزی سازمان تاکسیرانی شهر تهران تاکید کرد: امیدواریم تا در هفته آینده برچسب‌های جدید بر روی تمام تاکسی‌های شهر تهران نصب شود تا مسافران نیز از بابت میزان کرایه‌ای که باید پرداخت کنند، نگرانی نداشته باشند.

بیات‌ترک در پاسخ به این سوال که آیا امکان اعمال دو نرخ بر حسب تعداد مسافران تاکسی‌ها مانند ایام اوج بیماری کرونا وجود دارد یا خیر، توضیح داد: با توجه به اینکه اکنون محدودیت‌های مربوط به دوره کرونا هیچ کدام اجرایی نمی‌شود، در حال مذاکره با وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا هستیم تا تکلیف این مسئله را مشخص کنیم.

وی افزود: به رغم این شرایط اما همچنان وزارت بهداشت اعتقاد دارد که بحران کرونا تمام نشده و باید برخی موضوعات همچنان رعایت شود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: درحال‌حاضر در حال مذاکره هستیم و در صورتی که به نتیجه مشخصی برسیم نرخ کرایه تاکسی‌ها به صورت تک نرخه و یا در نهایت به صورت دو نرخه تعیین می‌شود.

بیات‌ترک در پایان گفت: تغییرات نرخ جدید کرایه‌ها نیز در اپلیکیشن‌های پرداخت الکترونیکی اعمال می‌شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 17
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۳
    باید صد در صد میشد این نرخها ظلم به راننده هاست البته حقوق بگیر بیشتر بهش ظلم میشه