۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
افزایش حقوق پرستاران به کجا رسید؟

حالا که بحث ترمیم مزایای کارمندان در بین است، چه کسی مستحق‌تر از پرستاران؟!

این روزها بحث ترمیم حقوق کارمندان دولت به شدت مطرح شده؛ قرار است مزایای مزدی قانون مدیریت خدمات کشوری ارتقا یابد و از این طریق، دریافتی کارمندان دولت افزایش یابد؛ حتی دولت لایحه‌ای به مجلس فرستاده تا محدودیت افزایش ده درصدی قانون بودجه‌ی سال جاری را برطرف سازد.

جواد توکلی (فعال صنفی پرستاران) در این رابطه می‌گوید: حالا که بحث افزایش حقوق کارمندان نهادهای دولتی مطرح است، واقعاً چه کسی مستحق‌تر از پرستاران؛ پرستاران بیشتر از تمام گروه‌های شغلی محتاج افزایش حقوق هستند؛ افزایشی که حق قانونی‌شان است و اصلاً لطف نیست.

او اضافه می‌کند: برای اجرای «فوق‌العاده خاص» در احکام حقوقی کارکنان، آیا خاص‌تر از گروه بهداشت و درمان داریم که با رشادت‌های خود در دوران کرونا، سختی‌ها را برای مردم آسان کردند و تمام خطرها را به جان خریدند.

به گفته‌ توکلی، روز پرستار نزدیک است و همچنان دست دولتی‌ها و مقامات برای قدردانی از پرستاران خالی‌ست.

او تاکید می‌کند: انتظار داریم تا قبل از روز پرستار، فوق العاده خاص را برای پرستاران و مدافعان سلامت اجرایی کنند؛ این حق قانونی کادر درمان است؛ بعد به سراغ اصلاحیه و طرح برای افزایش حقوق کارمندان بروند؛ چرا دولت و وزارت بهداشت حاضر به اجرای قوانین مزدی برای پرستاران نیست؛ آیا امسال هم می‌خواهند روز پرستار را بدون هیچ آورده‌ ملموسی برای مدافعان سلامت، صرفاً به شعار و وعده بگذرانند یا قرار است تا آن روز اتفاق مثبتی بیفتد؟

منبع: ایلنا

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha