افزایش ۴۱ درصدی تولید محصولات سایپا در فروردین ماه
۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۲

گروه خودروسازی سایپا فروردین ماه سال گذشته، ۲۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرد و اکنون این عدد به حدود ۳۰ هزار دستگاه خودرو رسیده است.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل از سایپانیوز، مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت در بازدید از اداره تحویل خودرو سایپا گفت: رشد ۴۱ درصدی تولید در سایپا در حالی محقق شده که تولید خودرو در این مجموعه بدون هیچ کسری قطعه بوده و تمام خودروها تجاری شده است.

عبدالله توکلی لاهیجانی با بیان اینکه سال گذشته تولید خودرو در کشور ۳۹ درصد افزایش پیدا کرده، افزود:  براساس  برنامه ریزی صورت گرفته برای سال جاری بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: عرضه خودرو در گروه خودروسازی سایپا نسبت به سال های گذشته بسیار بهبود پیدا کرده و با سرعت خودروها تحویل متقاضیان می شود، به طور قطع این رویه تاثیر مثبتی بر بازار خودرو خواهد گذاشت و از رشد قیمت ها جلوگیری می کند.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت ادامه داد: درفروردین ماه سال ۱۴۰۱، روزانه هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو تولید می شد و امسال عدد روزانه تولید به ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه رسیده است که حاکی از تثبیت تولید خودرو در کشور است.

وی با اشاره به گام دوم تحول صنعت خودرو که در گروه خودروسازی سایپا آغاز شده است، افزود: گروه سایپا از سال گذشته به نحو مطلوبی در حوزه طراحی و توسعه خودرو ورود کرده است و حاصل این تلاش ها معرفی ۹ محصول بومی خودروسازان به بازار است، از این‌رو در سال جاری شاهد تنوع محصولات در بازار خواهیم بود.

توکلی لاهیجانی درباره عملکرد سایپا در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، خاطرنشان کرد: گروه خودروسازی سایپا تمام محصولات خود را با توجه به برنامه افزایش تولیدی که داشته، تحویل داده، این بدان معنا است که تمام متقاضیان این گروه محصولات خود را به صورت سه ماهه تحویل گرفتند و در لیست انتظار قرار نگرفتند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در بازدید یاد شده با اعلام اینکه تولیدات فروردین ماه این مجموعه در قیاس با مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد رشد داشته است، گفت: با سیاست گذاری و ریل گذاری درست و دقیق  وزارت صمت در راستای منویات مقام معظم رهبری و فرمان ۸ ماده ای رئیس جمهور، تولیدات سایپا در حال افزایش است و پیش بینی می شود اردیبهشت ماه تولیدات گروه سایپا بیش از فروردین ماه افزایش پیدا کند.

محمدعلی تیموری، با تاکید بر اینکه تحویل محصولات سایپا در فروردین ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۵ درصد افزایش داشته است، افزود: تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا در سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰، بیش از ۳۵ درصد رشد داشته و این امر در سال جاری نیز بیش از روند گذشته افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به عملکرد پلیس راهور فراجا برای سرعت بخشیدن در تولید و توزیع پلاک ها، یادآورشد: امروز ۹ هزار پلاک صادر شد و در مدت یک الی دو روز آینده، تمام پلاک ها نصب و خودروها به مشتریان تحویل خواهد شد و پیش بینی می کنیم که تا آخر هفته تعداد پلاک ها به ۲۵ هزار عدد برسد که این سرعت در روند تحویل خودروها با هدف تنظیم بازار در چند سال اخیر در گروه سایپا بی سابقه بوده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه در عرضه خودرو وزارت صمت و تمام سازمان های مرتبط از جمله سازمان ملی استاندارد همکاری دارند، گفت: هر روز نزدیک به ۱۰ هزار خودرو پلاک و آماده تحویل به شهرستان ها می شود اما به جهت چالش در جابجایی (کمبود در خودروهای سنگین حمل) امکان حمل نداریم، لذا از مشتریان تقاضا داریم برای تحویل حضوری خودرو خود اقدام کنند؛ در صورتی که مشتریان تحویل حضوری را بپذیرند، سایپا خودروها را به مدت دو هفته بیمه بدنه و هزینه حمل را نیز به آنها پرداخت خواهد کرد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار