آخرین خبر درباره افزایش قیمت تخم‌مرغ + قیمت‌ها
۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، با وزارت جهاد کشاورزی برای قیمت ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان تخم‌مرغ درب مرغداری به تفاهم رسیدیم اما این نرخ هنوز در ستاد تنظیم بازار مصوب نشده است.

محمد مرادی مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهارکرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید در جلسه‌ای درباره قیمت جدید تخم‌مرغ با نرخ ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان درب مرغداری با وزارت جهاد کشاورزی به تفاهم رسیدم.

وی افزود: نرخ پیشنهادی اولیه ما با در نظر گرفتن هزینه‌های تولید بالاتر بود اما با این وجود تولیدکنندگان متعهد شدند یا یک سال آینده افزایش قیمتی نداشته باشد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران ادامه داد: قیمت تخم‌مرغ البته هنوز در ستاد تنظیم بازار مصوب نشده است و به طور معمول باید مصوبه این ستاد را نیز برای ابلاغ داشته باشد.

وی تصریح کرد: نرخ ۴۷.۳ هزار تومانی تخم‌مرغ حداقل قیمتی است که تولیدکننده می‌تواند با آن به تولید ادامه دهد، بنابراین امیدواریم که این نرخ در ستاد تنظیم بازار نیز مصوب شود.

مرادی گفت: نرخ مصوب که در سال گذشته برای هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری تعیین شده ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که با قیمت جدید ۷ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش می‌یابد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن افزود: بر این اساس قیمت جدید هر کیلوگرم تخم‌مرغ برای مصرف‌کننده ۵۶ هزار تومان و هر شانه ۳۰ عددی به وزن ۱۸۰۰ گرم، حدود ۱۰۰ هزار تومان خواهد شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار