۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
برگزاری نمایشگاه حمل‌و نقل با شعار «ترانزیت محور توسعه ایران» در آذر ماه

ششمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته با حضور کشورهای عضو راه ابریشم برگزار می‌شود.

فردای اقتصاد:  ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل  لجستیک و صنایع وابسته با شعار ترانزیت محور توسعه ایران با مشارکت کشورهای عضو راه ابریشم با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران از تاریخ ۲۷ الی ۲۹ آذر ماه سال ۱۴۰۱ همزمان با هفته حمل‌ونقل در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می‌شود.

تمرکز این دوره از نمایشگاه علاوه بر محورهای ترانزیت کشور گروههای مختلف حمل‌ونقل زمینی، دریایی، هوایی، ریلی، جاده‌ای و زیرساخت‌های حمل‌ونقل در زمینه‌های تخصصی راهسازی، راهداری، تجهیزات و ایمنی راه‌ها، حمل‌ونقل هوشمند، تونل‌ها، پل‌ها، آسفالت، قیر، ماشین‌آلات راهسازی، سیستم‌های کنترل جاده‌ها، موسسات و مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، بیمه، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری است.

دراین راستا غلامرضا رضائیان -دبیر اجرایی نمایشگاه- گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته برای افزایش ۲۰ میلیون تنی ترانزیت بار از کشور تا پایان سال جاری و با عنایت به ضرورت و اهمیت ترانزیت به منظور ارزآوری برای کشور، ششمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته با شعار ترانزیت محور  توسعه ایران  با حضور و مشارکت بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی و همچنین شرکت‌های بزرگ بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی افزود: ایجاد فرصت و فضای مناسب جهت معرفی فناوری، تولیدات و نوآوری‌های صنعت حمل‌ونقل، آشنایی بیشتر کارشناسان و مدیران با فناوری‌های روز دنیا درکنار بررسی کیفیت محصولات صنعت حمل‌ونقل و لجستیک کشور و تطابق آن با نمونه‌های خارجی و استانداردهای بین‌المللی از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان شده است. همچنین شناخت نیازها، امکانات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این صنعت در راستای حمایت از نوآوری‌ها، فناوری‌ها و فضای کارآفرینی از دیگر اهداف این نمایشگاه‌ است که درکنار برنامه‌ریزی در راستای توسعه حمل‌ونقل هوشمند در کشور، اولویت‌های آینده صنعت حمل‌ونقل را در طول برگزاری به نمایش خواهد گذاشت.

رضاییان ادامه داد: این نمایشگاه جهت حضور و ارتقا دانش علمی مدیران، کارشناسان و سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده که با برنامه‌های جانبی خصوصاً برگزاری کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل و لجستیک (اقتصاد حمل‌ونقل) و کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید و متخصصین است. از مهم ترین برنامه‌های نمایشگاه امسال برگزاری دومین کنفرانس راه ابریشم نو و خاورمیانه باحضور اساتید و صاحب‌نظران بین‌المللی و ملی است که در دوره قبل با حضور سفیر ایران در مسکو، رئیس اتاق مشترک ایران و چین، سخنرانان بین‌المللی از کشور هلند و آلمان، کارشناسان وزارت راه و شهرسازی و روسای انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنفی حمل‌ونقل بود که مورد استقبال قرار گرفت.

وی افزود: این نمایشگاه برنامه‌های گسترده‌ای جهت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه حمل‌ونقل و لجستیک کشور با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان تحقق شعار سال که تفکری جدید را به اشتراک گذاشته و فرصتی برجسته به منظور نمایش ویترین ملی از حمل‌ونقل و لجستیک کشور و همچنین ارائه دستاوردها و توانمندی های صنعت حمل‌ونقل است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار