قول انتخاباتی عجیب رقیب اردوغان
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۹

رقیب اردوغان: اگر پیروز شوم روابط با سوریه را عادی می‌کنم. سوری‌های مقیم ترکیه را که بیش از سه میلیون نفر هستند به کشورشان برمی‌گردانیم.

رقیب انتخاباتی رئیس‌جمهوری ترکیه در سخنانی متعهد شد که در صورت پیروزی در انتخابات آتی این کشور، روابط با سوریه را به روال عادی خود بازگرداند.

ایرنا از سایت ترکیا: الان، کمال قلیچداراوغلو رقیب انتخاباتی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه در یک نشست انتخاباتی در ایالت قیصری (مرکز ترکیه) تصریح کرد: در صورت پیروزی در انتخابات، حداکثر طی دو سال با سوریه آشتی خواهیم کرد و به طور کامل روابط عادی خود را با آن از سر خواهیم گرفت.

وی افزود: سفارتخانه‌های دو کشور را بازگشایی خواهیم کرد و همچنین سوری‌های مقیم ترکیه را که بیش از سه میلیون نفر هستند به کشورشان برمی‌گردانیم.

کمال قلیچدار اوغلو در این دوره از انتخابات رقیب اصلی اردوغان محسوب می‌شود و مبارزات انتخاباتی خود را روی دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون متمرکز کرده است و از منتقدان جدی فساد در نهادهای حکومتی ترکیه به شمار می‌رود.

براساس آخرین نظرسنجی‌ها، قلیچدار اوغلو که ریاست ۶ حزب مخالف را برعهده دارد، در موقعیت مناسبی در رویارویی با اردوغان قرار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه قرار است که ۱۴ ماه مه (۲۴ اردیبهشت) برگزار شود.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار