۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
بزرگترین هیات تجاری روسی به ایران می‌آید

ارزیابی‌ها حاکی از این است که با توجه به محدودیت‌های تحمیل شده به روسیه، این کشور اراده و تمایل بیشتری برای گسترش تجارت با ایران از خود نشان می‌دهد.

فردای اقتصاد: بزرگترین هیات تجاری روسیه به‌زودی به ایران می‌آید. در اجرای تفاهم‌نامه منعقد شده در سپتامبر ۲۰۲۰ بین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و مرکز صادرات فدراسیون روسیه، یک گروه تجاری ۱۲۵نفره از ۷۸شرکت روسی که در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری فعال هستند، به منظور دیدار و مذاکره با تجار و بازرگانان ایرانی سراسر کشور و برگزاری مذاکرات دوجانبه با همتایان خود، طی روزهای ۲۸ لغایت ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱ به تهران سفر خواهند کرد.

بر اساس گزارش اتاق تهران، زمینه فعالیت اعضای این هیات حوزه‌هایی چون صنایع غذایی و کشاورزی نظیر گوشت، ماکارونی و پاستا، آب معدنی، انواع نوشیدنی‌ها، غلات، شیرینی و شکلات، انواع روغن‌های خوراکی، آبزیان، تجهیزات و ماشین‌آلات صنایع غذایی و کشاورزی، بسته‌بندی، سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی، مصالح ساختمانی، شیشه و بلور، صنایع چوب، قطعات خودرو، حمل‌ونقل، تجهیزات صنعتی، صنایع فلزی، سیستم‌های مخابراتی و رادیویی، حفاری و استخراج، انرژی، بازیافت، تبلیغات و بازاریابی دیجیتال، آموزش و... است.

به گزارش «فردای اقتصاد» به نقل از آمار گمرک ایران، حجم تجارت ایران و روسیه نزدیک به ۲.۲میلیارد دلار در سال ۱۴۰۰ بوده است و روسیه به عنوان مقصد صادراتی یازدهم و شریک وارداتی پنجم ایران نقشی کلیدی در تجارت خارجی کشور ایفا می‌کند، اما به‌واسطه روابط سیاسی خوب ایران و روسیه و عدم الزام ایران به پیروی از تحریم‌های کشورهای غربی علیه روسیه، نه تنها هیچ چشم‌اندازی از قطع روابط تجاری بین دو کشور را با توجه به شرایط موجود نمی‌توان متصور بود، بلکه به نظر می‌رسد با توجه به محدودیت‌های تحمیل شده به روسیه، این کشور اراده و تمایل بیشتری برای گسترش تجارت با ایران از خود نشان می‌دهد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha