صادرات ۱۲.۲ میلیارد دلاری زنجیره معدن و صنایع معدنی در سال ۱۴۰۱
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۳

صادرات زنجیره بخش معدن و صنایع معدنی طی سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۲.۲ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال پیش از آن، از نظر وزنی ۳.۴ درصد رشد نشان می دهد.

صادرات زنجیره بخش معدن و صنایع معدنی طی سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۲.۲ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال پیش از آن، از نظر وزنی ۳.۴ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی طی ۱۲ ماهه سال گذشته، ۴۸ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۸۰۰ تن محصول به ارزش ۱۲ میلیارد و ۲۳۹ میلیون دلار به خارج صادر کردند. این میزان صادرات از نظر ارزشی، ۷.۶ درصد کاهش نشان می دهد.

محدودیت های انرژی (گاز و برق) در سال گذشته، از جمله عوامل مربوط به کاهش زنجیره تولید و صادرات برخی محصولات بوده است.

در این میان، میزان صادرات زنجیره فولاد ۵.۷۶ میلیارد دلار، زنجیره مس ۱.۵۷۷ میلیارد دلار، زنجیره آلومینیم ۹۷۳.۳ میلیون دلار، گندله ۶۲۶.۳ میلیون دلار، زنجیره روی ۵۹۷ میلیون دلار، زغال سنگ و کک ۴۵۳.۷ میلیون دلار، زنجیره سیمان ۳۴۳.۲ میلیون دلار، آهن اسفنجی ۲۰۶.۱ میلیون دلار، انواع سنگ و محصولات مرتبط ۱۹۹.۷ میلیون دلار، زنجیره مولیبدن ۱۱۱.۱ میلیون دلار، کنسانتره آهن ۹۰ میلیون دلار، انواع فرو۸۱.۶ میلیون دلار و زنجیره سرب ۸۰.۲ میلیون دلار بود.

همچنین سال ۱۴۰۱، محصولات دیگری در بخش معدن و صنایع معدنی همچون کروم، آنتیموان، میکا، تیتان، فلزات گرانبها، نیکل و غیره صادر شدند.

افزایش واردات انواع محصولات معدنی برای تامین نیاز کارخانه ها

همچنین طی سال ۱۴۰۱، حدود ۴ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۸۰۰ تن به ارزش ۴ میلیارد و ۹۹۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار انواع محصولات بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین نیاز کارخانه های داخلی وارد کشور شد که از نظر ارزشی ۲۷.۵ درصد و از نظر وزنی ۳.۹ درصد رشد داشت.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار