۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۰
تعادل بازار فولاد با عرضه مستمر و متناسب محصولات در بورس

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: نیازی به ایجاد محدودیت در طرف عرضه و تقاضا در معاملات فولادی وجود ندارد.

سید رسول خلیفه سلطانی افزود: چنانچه عرضه محصولات در زنجیره فولاد به صورت متناسب با تقاضا و مستمر در بورس کالا انجام شود مشکلی در تنظیم بازار محصولات به ویژه در شمش و مقاطع طویل نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: چنانچه در حوزه فولاد با رویکرد تامین پایدار مواد اولیه به جلو برویم مشکل خاصی در این زنجیره نخواهیم داشت و بازار خود را تنظیم می کند.

دبیر انجمن فولاد خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما به دولت این است که اجازه دهد عرضه نهاده ها به صورت رقابتی و کامل انجام شود و هیچگونه محدودیتی در سمت عرضه یا تقاضا وجود نداشته باشد، کما اینکه قیمت های این روزهای بازار فولاد نشان دهنده همین امر است که بازار خودش را تنظیم می کند به طوری که نرخ تورم فولاد حداقل ۱۰ درصد کمتر از تورم عمومی کشور در سال ۱۴۰۱ بوده است.

طی هفته های اخیر فعالان بازار فولاد نسبت به اعمال برخی محدودیت ها در طرف تقاضای محصولات فولادی در بورس کالا گلایه داشتند که به اعتقاد کارشناسان، اعمال اینگونه محدودیت ها در سال ۹۷ نیز در بازار فولاد تجربه شد و علاوه بر آنکه سیاست گذار به هدف خود یعنی کاهش قیمت ها نرسید بلکه التهاب بازار به دلیل عدم پوشش مناسب تقاضا بیشتر هم شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار