۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴
قفل کمبود دارو شکسته شد؟

وزیر بهداشت: ۳.۵ میلیارد دلار به واردات دارو اختصاص یافت

ایرنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به توافق این وزارتخانه با بانک مرکزی گفت: ۳.۵ میلیارد دلار ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی برای واردات دارو، تجهیزات پزشکی و شیرخشک نوزادان در سال ۱۴۰۲ اختصاص داده شده که ماهانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار آن برای تأمین کامل نیازهای این حوزه اختصاص می‌یابد.

بهرام عین‌اللهی در حاشیه برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از توافق این وزارتخانه با بانک مرکزی برای اعطای ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید در قالب سرمایه در گردش از طریق بانک‌های عامل به شرکت‌های دارویی خبر داد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: مقرر شد برای پرداخت ۳۰ همت تسهیلات جدید به شرکت‌های دارویی برای تامین دارو و مواد اولیه، سازمان غذا و دارو بانک‌های عامل و فهرست شرکت‌های دارویی را به بانک مرکزی معرفی کند تا سهمیه بانک‌های عامل توسط بانک مرکزی تعیین و ابلاغ شود.

وی افزود: تا پایان سال ۱۴۰۲ سازمان غذا و دارو در تالار اول پس از اعمال اولویت از سوی سازمان، در حداکثر ۴۸ ساعت و همچنین ثبت سفارش‌های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در تالار دوم بر اساس تاریخ ایجاد گواهی ثبت آماری حداکثر در ۷۲ ساعت تخصیص می‌یابد.

عین‌اللهی همچنین به توافق امروز با بانک مرکزی برای تامین ارز شرکت‌های واردکننده دارو تاکید کرد و گفت: به هر میزان که صادرات دارو توسط شرکت های دارویی صورت پذیرد به صورت فصلی، گزارش مربوطه توسط سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی ارسال و عدد مزبور به سهمیه ارزی حوزه دارو اضافه شود

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها