۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۸
این رشته‌های تحصیلی دیگر خریدار ندارند

۲۰ درصد رشته‌های تحصیلی بدون متقاضی در سال ۱۴۰۲ حذف می‌شوند

معاون آموزشی وزارت علوم: حداقل ۲۰ درصد از رشته‌هایی که متقاضی نداشته و استان‌ها و مناطق کشور به آن‌ها نیاز ندارد و یا اشتغال برای آن‌ها وجود ندارد، از اعلام پذیرش در سال ۱۴۰۲ حذف می‌شوند.
به دانشگاه‌ها اجازه داده می‌شود نسبت به جایگزینی رشته‌های حذف شده با رشته‌های نیازمحور جدیدی که دارای شغل هستند اقدام و درخواست خود را به وزارت علوم ارسال کنند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 140
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • زهرا IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
  تو این مملکت دیگه هیچ رشته ای خریدار نداره. از بس اشباع شدن و هزاران فارغ التحصیل بیکار با شغل های کاذب و غیر مرتبط روزگار میگذرونن. بهتره بگید شغلی براشون نیست نه که خریدار نداشته باشن.
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
  چرا رشته ایی نباید طرفدار داشته باشد وحدف شود مگر دانش هم دل به خواهی است این قدر به رشته های پزشکی اهمیت داده شد که همه چه با رابطه چه با پول می خواهند این رشته ها رو کسب کنند بعدش چی می شود چون سواد ندارن عمومی را می گیرند میرن دوره زیبایی می بینند پول پارو می کنند وتخصص هایی مثل جراحی قلب خالی
 • رضا IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۷
  خیلی هم عالیه.دلیل ش توجه بیش از حد ب پزشکی .نتیجه ش میشه یا پول میدین یا بخیه ها رو باز می کنم ! ولا تا جایی ک یادم از عصر هیچ می گفتن پیش گیری بهتر از درمان . رفایی ک تو دست مهندس ها ساخته میشه برا یه مملکت رو ول کردیم دنبال درمانیم ....

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار