۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
نتایج انتخابات در ۳۳ اتاق بازرگانی تایید شد

رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران، آخرین وضعیت تایید دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و صدور اعتبارنامه کاندیداهای منتخب را اعلام کرد.

فردای اقتصاد: رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران با بیان اینکه از مجموع ۳۴ اتاق، انتخابات ۳۳ اتاق تایید شده است، گفت: فقط در مورد یک اتاق، پیرو مصوبه شورای عالی نظارت در جلسه چند روز قبل این شورا، انتخابات این اتاق باطل شد و مراتب به هیات نظارت، رئیس اتاق مربوطه و رئیس اتاق ایران اعلام شد.

حسین میرمحمدصادقی ادامه داد: در ۵ اتاق هم با توجه به اشکالاتی که در بخش ارائه ادله و اسناد و مدارک مورد نیاز وجود داشت، تغییرات جزیی داده شد و این منتخبان جای خود را به اعضای علی‌البدل دادند.

وی با بیان اینکه صدور اعتبارنامه اتاق‌ها در اتاق‌هایی که اعتراضی به انتخابات آنها وجود نداشته و تایید شده یا اتاق‌هایی که انتخابات آنها بعد از تصمیم شورای نظارت تایید شده، صادر شده و در اختیار روسای هیات‌های نظارت استان‌ها قرار گرفته است، گفت: در رابطه با ۵ اتاقی که با جابجایی همراه بوده‌اند هم روز گذشته تصمیم‌گیری شد و اعتبارنامه آنها هم به‌زودی صادر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هنوز تاریخ برگزاری هیات نمایندگان اتاق ایران نهایی نشده است، ادامه داد: درخواست من این است که از آنجا که طبق آیین‌نامه باید حداقل یک ماه قبل از برگزاری جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران کسانی که داوطلب عضویت در هیات رئیسه اتاق ایران هستند حتما مراتب داوطلبی خود را اعلام کنند تا استعلام پیش‌بینی شده در آیین‌نامه انجام شود، داوطلبان به این فرجه ۲۰ روزه توجه داشته باشند. 

رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران گفت: بعد از به نتیجه رسیدن انجمن نظارت درباره زمان برگزاری جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران، به اتاق‌ها اعلام خواهد شد که حداکثر تا یک ماه قبل از برگزاری این جلسه، جلسات هیات نمایندگان اتاق‌های استانی را برگزار کنند و کسانی که به نمایندگی از این اتاق‌ها باید در هیات نمایندگان اتاق ایران شرکت کنند را معرفی کرده و کسانی که داوطلب عضویت در هیات رئیسه اتاق ایران هستند را نیز اعلام کنند تا فرجه ۲۰ روزه رعایت شود.

وی با بیان اینکه یک هفته بعد از برگزاری هیات نمایندگان اتاق ایران کار انجمن نظارت به پایان خواهد رسید، افزود: این دوره از انتخابات وضعیت خاصی داشت؛ چراکه آیین‌نامه انتخابات تغییر کرده و شرایط قابل توجهی برای رای‌دهندگان و نامزدهای انتخابات در نظر گرفته شد که برخی از این شرایط هم مبهم بودند. البته شورای عالی نظارت در چند سوال و جوابی که برای ما فرستاد تلاش کرد برخی از این ابهام‌ها را مرتفع کند، اما وجود این شرایط جدید کار را برای انجمن نظارت دشوار می‌کرد و نیاز به صرف وقت بیشتری بود.

میرمحمدصادقی با اشاره به اینکه ظرف این مدت تماس‌هایی با انجمن برقرار شده و درخواست‌هایی مطرح می‌شد، ادامه داد: با این وجود انجمن تلاش کرد تحت تاثیر هیچ نفوذی قرار نگیرد و بر اساس آنچه فارغ از این فشارها و درخواست‌ها تشخیص داد، درباره شرایط کاندیداتوری افراد تصمیم‌گیری کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار