جزئیات ماجرای کشف ۱۰ میلیون دلار تقلبی در پایتخت
۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ جزئیات کشف ۱۰۰ هزار قطعه اسکناس ۱۰۰ دلاری تقلبی در تهران و دستگیری مجرمان مرتبط با این موضوع را بیان کرد.

سرهنگ کارآگاه هدایت بهرامی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار کرد: با رصدهای اطلاعاتی و تحت کنترل قراردادن افراد مشکوک و مظنون، مشخص شد باندی از تبهکاران جاعل با همکاری یکدیگر، در سطح وسیعی مبادرت به تهیه و توزیع دلارهای تقلبی و انجام معامله با این دلارها می‌کنند.

وی افزود: هویت و مخفیگاه این افراد شناسایی شد و به دست آمد متهمان تعدادی از کاربران فضای مجازی را که قصد خرید و فروش کالا دارند شناسایی کرده و با نمایش حجم انبوهی از دلارها در فضای مجازی آنان ترغیب به انجام معامله با تبهکاران می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بیان کرد: با رصدهای اطلاعاتی به دست آمد، متهمان در آخرین اقدام خود، قصد معامله ۳۰ دستگاه کامیون کشنده با دلاهارهای تقلبی را دارند که مخفیگاه و تردد این افراد تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در ۲ عملیات مستقل و برنامه ریزی شده و منسجم هر ۳ متهم در مخفیگاهشان در "تهران" و شهر" ری" دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از این مکان ۱۰۰ هزار قطعه اسکناس ۱۰۰ دلاری کشف شد.

به گفته این مقام پلیس، پس از هماهنگی‌های قضائی هر ۳ متهم برای تحققات تکمیلی در اختیار پلیس فتا تهران قرار گرفتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha