۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۷
درمان این بیماری خاص رایگان شد

وزیر بهداشت از رایگان شدن خدمات درمانی بیماران مبتلا به اوتیسم در مراکز درمانی دولتی خبر داد.

تسنیم: بهرام عین اللهی در همایش انجمن اوتیسم ایران در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران اظهار کرد: بیماری اوتیسم برای خانواده این بیماران زحمت زیادی ایجاد می‌کند؛ وزارت بهداشت توجه ویژه‌ای به اوتیسم دارد و همکاران در شورای عالی بیمه سلامت تصویب کردند که درمان این بیماران در مراکز دولتی رایگان شود و ۱۰۰ درصد هزینه‌ها را در قالب صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در بخش دولتی تحت پوشش قرار دهند و اگر فردی در این زمینه تخلفی را مشاهده کرد به ما گزارش کند.

وی افزود: موضوع دیگر توانبخشی بیماران اوتیسم است که باید این خدمات را در اختیار بیماران قرار دهیم. همچنین مجمع خیرین سلامت می‌تواند پل ارتباطی میان خیرین و بیماران باشد.

وی گفت: مردم ما در کار خیر پیش‌قدم هستند و مجمع خیرین سلامت در سال گذشته ۳۶۰۰ میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کرد و باید از ظرفیت خیرین استفاده کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: در حوزه سازمان اورژانس کشور نیز اقداماتی در حال انجام است و قرار است کدی اعلام شود تا در صورتی که فرد مبتلا به اوتیسم نیاز به آمبولانس پیدا کرد بتواند به سرعت خدمات را دریافت کند. باید درباره بیماران مبتلا به اوتیسم احساس مسئولیت کنیم.

طراحی کد ویژه بیماران اوتیسم در اورژانس

در ادامه جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: در سال‌های قبل مراجعاتی داشتیم که مربوط به خدمات اورژانسی افراد طیف اوتیسم بود و این امر سبب امضای تفاهم نامه‌ای در این زمینه شد. از همان زمان سعی کردیم زیرساخت‌های این اقدام را فراهم کنیم و به دنبال آن اقدام به آموزش پرسنل خود در بخش‌های دیسپچ و عملیاتی کردیم.

وی افرود: باید آموزش‌هایی به خانواده افراد طیف اوتیسم داده شود که بدانند در تماس با اورژانس چگونه شرح حال دهند. در همین راستا کد ویژه تماس با اورژانس برای افراد طیف اوتیسم طراحی و تعریف شده است تا به محض این تماس و اعلام کد، ما متوجه شویم خدمت گیرنده یک فرد طیف اوتیسم است و زمان خدمت رسانی به بیماران کاهش یابد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha