۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
آمار عجیب از رضایت معلمان از نتایج رتبه بندی

عضو کمیسیون آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۷ بار طرح رتبه بندی معلمان چکش‌کاری شده و ۷۰ درصد از معلمان حایز شرایط رتبه بندی راضی و قریب به ۳۰ درصد ناراضی و گلایه دارند که موضوع در حال بررسی است.

تسنیم: مهدی روشنفکر پیش از ظهر امروز در آیین گرامی داشت روز معلم در کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: اجحاف است که در این جمع و آیین از یاد فرهنگی فرهیخته زنده‌یاد حمدالله خواهش‌نیک غافل شویم، کسی که در پشت چنین تریبونی چه مسائل و موضوعاتی را که مطرح و پیگیری نکردند.

وی عنوان کرد: وزیر سابق آموزش و پرورش دست به تغییر برخی از اعضای شورای آموزش و پرورش زدند و برخی از افراد حاضر در این شورا از بدنه آموزش و پرورش هستند و به صورت علمی در حال فعالیت می‌باشند.

روشنفکر خاطرنشان کرد: بعضی از معلمان و فرهنگیان در این روزها نسبت به رتبه‌بندی معترض هستند، از دوازده سال پیش این موضوع در پیشنهادات دولت به مجلس مطرح بود و علت به درازا کشیده شدن آن هم دشواری کار بود، اما هم دولت و هم مجلس شورای اسلامی در این موضوع همکاری لازم را دارند.

وی افزود: برخی مخالفان استدلال داشتند که طرح رتبه‌بندی معلمان در گذشته اجرا شده اما طرح این موضوع به افزایش حقوق در سابق برمی‌گردد.

نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون عنوان کرد: ۳۸ هزار میلیارد تومان در مجلس برای رتبه‌بندی اعلام کردند اما تاکنون برای این موضوع بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی گفت: ۲۷ بار طرح رتبه‌بندی معلمان چکش‌کاری شده و ۷۰ درصد از معلمان حایز شرایط رتبه‌بندی راضی و قریب به ۳۰ درصد ناراضی و گلایه دارند که موضوع در حال بررسی است.

روشنفکر افزود: مجلس شورای اسلامی بعد از بیانات مقام معظم رهبری با حضور کمیسیون‌های تخصصی و مختلف مجلس در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داده و یکی از موضوعات مهم در جلسات بعدی طرح همسان‌سازی است.

وی بیان کرد: قریب ۳۰۰ هزار نفر در موضوعات تعلیم و تربیت و کارهای اداری در آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی داریم و برخی کارها برای جبران این کمبود در نظر گرفته شده که این کار چاره‌ساز نیست و باید به دانشگاه فرهنگیان که قلب تپنده وزارت آموزش و پرورش است در این زمینه تکیه کنیم.

روشنفکر گریزی به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با مقام معلم زد و افزود: مقام معظم رهبری معلمان را به معمار و طراح توصیف و تشبیه کردند و در هر جامعه‌ای که توسعه، پیشرفت، آبادانی اتفاق افتاده‌ مرهون خدمات و زحمات معلمان است.

وی ابراز کرد: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کردند نباید به آموزش و پرورش نگاه هزینه‌ای داشته باشیم بلکه باید موضوع آموزش و پرورش را یک سرمایه‌گذاری تلقی کنیم.

روشنفکر تصریح کرد: مدیران کل ادوار آموزش و پرورش در کشور و استان به عنوان سرمایه‌های انسانی هستند و از مدیریت آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بخاطر برگزاری این آیین و دعوت از مدیران ادوار آموزش و پرورش استان تقدیر و تشکر کنم.

وی افزود: معلم باید قاعدتاً جلودار و هدایت‌کننده باشد و در انقلاب و پیروزی آن این نقش موثر به خوبی نمایان است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۰۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۷
    با سلام جناب مولوی ضمن تشکر ویژه از حمایت‌های بی دریغ جنابعالی از معلمان زحمتکش ولی تنها هیچ نهاد ویا ارگانی معوقات سه ماهه ندارند تا برسه به سه ساله که معلمان حدود سه سال است که معوقات رتبه‌بندی 1400با وجود قول سرپرست وزارت وبرنامه بودجه برای فروردین ماه واستانه هفته معلم هنوز پرداخت نکردند فوق‌ال