۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۹
آیا الگویی برای رشد قیمت بیت کوین وجود دارد؟

بیت کوین در تمام سال‌هایی که پا به عرصه گذاشته، سیکل‌های مختلفی را تجربه کرده است. می‌توان گفت شباهت‌هایی بین سیکل‌های گذشته وجود داشته، اما ممکن است به دلیل بلوغ بازار  و تغییر این شرایط روند بازار رمزارزها تغییر کند

بیت کوین در تمام سال‌هایی که پا به عرصه گذاشته، سیکل‌های مختلفی را تجربه کرده است. می‌توان گفت شباهت‌هایی بین سیکل‌های گذشته وجود داشته، اما ممکن است به دلیل بلوغ بازار  و تغییر این شرایط روند بازار رمزارزها تغییر کند. فرآیند هاوینگ نیز در ایجاد این سیکل‌ها تاثیرگذار بوده‌اند. آیا ممکن است قیمت بیت کوین به زودی سقف جدیدی را تجربه کند؟

هاوینگ به معنی نصف شدن میزان استخراج بیت کوین است که هر ۴ سال یک بار اتفاق می‌افتد. کاهش عرضه به نوعی می‌تواند بر افزایش قیمت کمک کند. در گذشته بعد از هر هاوینگی یک بول‌ران در رمزارزها اتفاق افتاده است. تحلیل‌گران بلومبرگ پیش بینی کرده‌اند تا هاوینگ بعدی در سال ۲۰۲۴، قیمت بیت کوین احتمالا به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید. هرچند به دلیل تغییر شرایط اقتصادی در دنیا، نمی‌توان تنها با استناد بر سیکل‌های گذشته پیش‌بینی از قیمت بیت کوین داشت، اما با توجه به احتمال بهبود شرایط اقتصادی و کاهش نرخ تورم، تا حدی می‌توان به افزایش قیمت رمزارزها امیدوار بود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha