۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۸
شهرداری تهران جنگ تاکسی‌های اینترنتی را به اوج می‌رساند + جزییات

مراحل اولیه برای صدور مجوز نخستین شرکت تاکسی اینترنتی شهرداری تهران انجام شد.

تسنیم: در سال‌های اخیر فعالیت‌ تاکسی‌های اینترنتی به شکل چشمگیری گسترش داشته و همانطور که در جذب مسافر موفق عمل کرده، در جذب افراد بسیاری برای فعالیت به عنوان راننده در این شرکت‌ها نیز موفق بوده و به یک بازار کار تبدیل شده است.

برای حضور در این بازار کار، رانندگان تاکسی نیز مستثنا نبوده‌اند و بسیاری از آنها در کنار فعالیت ذاتی خود، بخشی از جابه‌جایی مسافران را از طریق شرکت‌های ارائه‌دهنده تاکسی اینترنتی انجام می‌دهند؛ البته طبق اظهارات مسئولان سابق سازمان تاکسیرانی شهر تهران این کار با در نظر داشتن برخی قواعد بلامانع است، به عنوان مثال این دسته از شرکت‌ها باید از تاکسی‌های دارای پروانه و به عبارتی از تاکسی‌های فعال، استفاده کنند علاوه بر این باید اطلاعات تاکسی‌هایی که در شرکت‌های اینترنتی مشغول به فعالیت هستند به همراه عملکردشان در اختیار سازمان تاکسیرانی قرار گیرد؛ این در حالی است که اساساً تاکسی‌های گردشی و تلفنی در واقع باید همین کار را انجام دهند و به صورت گردشی مسافران را از مبداءی به مقصدی برسانند، بنابراین فعالیت آنها به صورت اینترنتی و هدایت شده مشکلی ندارد و برای تاکسی‌های خطی هم قاعده‌ای تعیین شده که در زمان‌های مشخصی که ضرورت دارد در خطوط تعیین شده خدمات ارائه دهند و به شکل اینترنتی فعال نباشند.

با توجه به بستر مناسبی که برای فعالیت تاکسیران‌ها به صورت اینترنتی فراهم است، مدیریت شهری تهران در تدارک راه‌اندازی شرکتی برای فعالیت به صورت اینترنتی، در تعامل با ایران‌خودرو است.

مهدی وحدت‌کار مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در این باره اظهار کرد: در دوره مدیریت قبلی بحث تعامل با ایران خودرو برای راه‌اندازی تاکسی اینترنتی مطرح شد. بعد از آن تاکسیرانی و ایران خودرو تغییر مدیریت داشتند، اما ما مسیر را ادامه دادیم.

وی با بیان اینکه درحال‌حاضر برای یک شرکت تاکسی اینترنتی پروانه موقت اولیه صادر شده است، گفت: باید یکسری مدارک و شرایط اختصاصی فراهم شود تا پروانه صادر شود. از جانب شهرداری تهران موضوع پیگیری می‌شود ولی منتظریم تا ببینیم که ایران خودرو با تغییر مدیریتی که داشته چه سیاستی را اتخاذ می‌کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی خاطرنشان کرد: در این تعامل ما مشکلی نداریم و علاقمندیم با توسعه شرکت‌های خصوصی خدمت‌رسانی به مردم را توسعه بدهیم. «تارا» به عنوان خودرویی که سطح خدمت‌دهی‌اش بالا است، مدنظر است، این خودرو برای راننده هم مناسب است و با داشتن دنده اتوماتیک خودرو، راننده می‌تواند خدمات بهتری به مردم ارائه بدهد.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات به رانندگان این حوزه عنوان کرد: شرایطی برای تاکسیران در نظر گرفته شده است؛ زیرا تارا خودرویی به نسبت گران در برابر دیگر خودروهای تاکسی است. به همین منظور تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش تسنیم، علی‌رغم اینکه راه‌اندازی این سیستم در شهرداری تهران امر مثبتی تلقی می‌شود اما انتخاب «تارا» به عنوان خودروی توافقی شهرداری و ایران‌خودرو موضوعی است که باید قدری درباره آن تأمل شود زیرا به نظر می‌رسد طبق اظهارات برخی از شهروندان، تارا خودروی خوشنامی از لحاظ کیفیت بدنه نیست.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha