۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۴
یک سایت دیگر هم فیلتر شد

صاحب امتیاز انصاف نیوز گفت: چهارشنبه‌ی گذشته طی تماسی تلفنی از دادستانی کل گفته شد که یک هفته برای اجرای حکم سه ساله‌ی «محرومیت از مسئولیت‌های مطبوعاتی» فرصت دارم و در این مدت هیچ خبری در انصاف نیوز منتشر نشود و نشد.

اعتماد: سایت خبری انصاف نیوز از روز چهارشنبه در تعلیق قرار گرفته و خبری در این رسانه منتشر نشده است. علی اصغر شفیعیان دراین خصوص به گفته است: چهارشنبه‌ی گذشته طی تماسی تلفنی از دادستانی کل گفته شد که یک هفته برای اجرای حکم سه ساله‌ی «محرومیت از مسئولیت‌های مطبوعاتی» فرصت دارم و در این مدت هیچ خبری در انصاف نیوز منتشر نشود و نشد. تاکید این حکم نه تنها مدیر مسئولی بلکه صاحب امتیازی را هم شامل می‌شود.

صاحب امتیاز انصاف نیوز با اشاره به اینکه در حکم صراحتا به محرومیت صاحب امتیاز اشاره نشده، بیان کرد: این حکم حتما مدیر مسئولی را شامل می‌شود چون اساسا دادگاه مدیر مسئول را می‌شناسد و پرونده به همین واسطه تشکیل شده و مدیر مسئول محکوم شده است ولی در مورد صاحب امتیازی بین حقوق‌دان‌ها اختلاف نظر است و این که شامل صاحب امتیازی شود تفسیر بسیار گسترده‌ای از قانون است. با این حال هیچ توضیح مکتوبی که صاحب امتیاز هم باید تغییر کند از سوی دادگاه و هیات نظارت داده نشده است.

او در مورد پیگیری برای این مسئله گفت: بیش از دو هفته پیش یعنی در ۲۹ فروردین ماه در نامه‌ای به هیات نظارت برای اجرای حکم تغییر مدیر مسئولی اعلام آمادگی کردم، اما خواستم که دو ماه مهلت داده شود تا فرآیند انتخاب و استخدام مدیر مسئول انجام شود ولی جوابی نیامد. تصورم این بود که با دادن مهلت موافقت شده است وگرنه اگر زودتر خبر می‌دادند این تغییر را همان دو هفته پیش انجام می‌دادیم.

شفیعیان همچنین درباره‌ی درخواست اعاده‌ی دادرسی پرونده توضیح داد: از بهمن ماه درخواست اعاده‌ی دادرسی داده‌ایم و منتظر آن هم هستیم که در شعبه هفتم دیوان در جریان است. البته خواسته‌ی ما توقف حکم هم بود ولی شعبه تاکنون دستوری برای توقف نداده و باید منتظر نتیجه‌ی بررسی درخواست اعاده‌ی دادرسی باشیم.

او با ابراز امیدواری از حل پرونده و مسئله ایجاد شده برای مسئولیتش گفت: پنجشنبه هم از طریق وزارت ارشاد و هم از طریق قوه قضاییه خواستار پیگیری ماجرا شدم. از وزارت ارشاد شنیدم که وزیر و معاون مطبوعاتی برای حل مسئله نگاه مثبتی دارند و برای همین منتظر نتیجه هستیم تا انتشار خبر را هر چه زودتر از سر بگیریم.

شفیعیان در پایان گفت: تاکید می‌کنم که برای تغییر مدیر مسئول و حتی اگر طبق قانون مشمول صاحب امتیازی هم شود مشکلی وجود ندارد، اما کاش با اهالی رسانه مهربان‌تر برخورد شود. گردن ما در برابر قانون از مو باریک‌تر است و منتظر نتیجه‌ی پیگیری‌ها هستیم.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها