۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۹
خودروسازان باید خسارت تصادف‌ها را بپردازند؟

سردار رادان: خودروسازان در صورت مقصر بودن در تصادفات باید خسارت بپردازند

ایرنا: فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی گفت: در بررسی صحنه تصادفات و علل آن چنانچه محرز شود خودروساز مقصر بوده است باید خسارت پرداخت کند.

سردار «احمدرضا رادان» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در کرمانشاه افزود: در حوزه تصادفات و در زمان رسیدگی و بررسی علل آن مشخص می‌شود که چه کسانی و یا چه دستگاه هایی در بروز آن حادثه مقصر هستند.

وی تاکید کرد: اگر ما در رسیدگی به یک سانحه تصادف به این نتیجه برسیم که موضوع عدم و یا کمبود ایمنی باعث آن تصادف شده سهم و تقصیر و اندازه تقصیر را متوجه خودروساز کرده و وی باید خسارت پرداخت کند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به تاکید رئیس‌جمهوری مبنی بر کاهش تلفات ناشی از تصادفات درون شهری و برون شهری یادآور شد: با اجرای برنامه‌های تدوین‌ شده، به دنبال کاهش ۵۰ درصد تصادفات و مرگ‌ومیرهای ناشی از حوادث جاده‌ای در کشور هستیم.

سردار رادان اضافه کرد: در جلسه‌ای که در حضور رئیس‌جمهوری بودیم ایشان یک خواسته انقلابی را مطرح کردند تا در طول برنامه، عملیات، اقدام و سلسله روش هایی صورت بگیرد که در تمامی دستگاه‌های مسوول در حوزه راه و تصادفات در طول یک برنامه، کاهش ۵۰ درصد تلفات ناشی از حوادث را داشته باشیم.

وی ادامه داد: این مهم به یکسری الزامات و مقدمات نیاز دارد که حتما باید انجام شود زیرا تلفات بالای ناشی از حوادث و تصادفات در جاده و شهر که بسیار ناراحت‌کننده است به هیچ عنوان در شان مردم ما نیست.

سردار رادان: خودروسازان در صورت مقصر بودن در تصادفات باید خسارت بپردازند

سردار رادان افزود: برای نیل به این هدف یک قسمت به خود مردم بازمی گردد و قسمت دیگر آن نیز الزاماتی است که باید در حوزه هلال احمر، بیمارستان، راهداری، اورژانس و پلیس انجام شود.

هزینه تخلف برای قانون شکنان بالا خواهد رفت

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با بیان اینکه باید هزینه تخلف برای کسانی که خود را مقید به رعایت مقررات و قانون نمی‌دانند در حوزه راهور افزایش یابد گفت: باید هزینه تخلف برای این افراد که پنج تا ۶ درصد رانندگان را شامل می‌شوند و قانون را زیر پا گذاشته و اراده خود را به بیش از ۹۰ درصد مردم تحمیل می‌کنند، بالا رود.

وی اضافه کرد: در حوزه جابه‌جایی مصدومان هم باید اتفاقات ویژه‌ای بیفتد و همکاران ما در پلیس راهور به واسطه تحقق سهم ۱۰ تا ۱۲ درصدی خود در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام دهند.

سردار رادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پدیده قاچاق در کشور نیز گفت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان مهار تورم و رشد تولید، یکی از مواردی که می‌تواند به رشد تولید بیانجامد مهار قاچاق و یا به کنترل درآوردن این پدیده است که دستگاه‌های مختلفی در این زمینه نقش دارند که یکی از آنها مرزبانی است.

وی تاکید کرد: بدون شک امسال چه در حوزه دریا و چه در خشکی سال خوبی برای قاچاقچیان نخواهد بود.

فرمانده کل انتظامی کشور روز گذشته به منظور شرکت در آیین معارفه فرمانده جدید انتظامی استان کرمانشاه وارد این استان شد.

در مراسمی که امروز برگزار شد سردار سرتیپ دوم «مهدی حاجیان» به عنوان فرمانده جدید انتظامی استان کرمانشاه معرفی و از خدمات سردار علی اکبر جاویدان که از خردادماه سال ۱۳۹۸ به مدت چهار سال فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بود قدردانی شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha