۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳
تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالاتر در فولاد هرمزگان

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در بازدید از خط تولید که همزمان با ریخته‌گری گرید جدید همراه بود، گفت: در این شرکت به عنوان یک شرکت پیشرفته فولادی، به دنبال تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالاتر برای کسب جایگاه بهتر در بازار رقابتی هستیم.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی در بازدید از خط تولید که همزمان با ریخته‌گری گرید جدید همراه که یکی از سخت‌ترین و پیشرفته‌ترین گریدهای فولادی و دارای ارزش افزوده بالا است. در گفت‌وگویی با اشاره به رویکرد شرکت برای تولید محصولات جدید، تصریح کرد: هم اکنون  در بازارهای داخلی و جهانی رقابت میان فولادسازان بسیار دشوار شده و قطعا در سال جاری نیز این رقابت سخت‌تر خواهد بود.

وی افزود: در فولاد هرمزگان رویکرد اصلی، تولید محصولات ویژه و دارای ارزش افزوده بالا برای کسب بازارهای جدید و رقابت‌پذیری بیشتر در مقابل سایر فولادسازان است؛ ضمن اینکه گریدهای خاص فولادی دارای قیمت بالاتر و ارزش افزوده بیشتر هستند و تولید و فروش آن‌ها می‌تواند به درآمدزایی بیشتر شرکت کمک کند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان خاظرنشان کرد: در ۲۴ اردیبهشت ماه یکی از گریدهای فولادی گروه ۶ با عنوان ۶۲۳۸ را برای نخستین بار در این شرکت تولید شد که این گرید و یک گرید دیگر که در روزهای گذشته در فولاد هرمزگان تولید شد، جزو دشوارترین گریدها به شمار می‌روند و مهم‌ترین ویژگی این گریدها را می‌توان استحکام بالا و مقاومت به سایش نام برد. از این رو گرید یاد شده در تولید شافت، میل‌لنگ، قالب‌های پرسی، کپسول‌های CNG به کار می‌رود.

وی ادامه داد: برای ریخته‌گری این گروه باید چند عملیات ویژه تحت شرایط خاص انجام داد و نمی‌توان آن را مانند فولادهای معمولی در هر زمانی تولید کرد. از این رو برای تولید فولادهای گروه ۶ دستورالعمل‌هایی را تهیه کردیم که باید از ابتدا تا انتها به طور کامل رعایت شود. همچنین محصولی که طبق این دستورالعمل تولید می‌شود باید فولاد تمیز باشد.

معروفخانی با اشاره به رکوردشکنی‌های سال گذشته و فروردین ماه امسال فولاد هرمزگان، گفت: ثبت رکورد کمی تنها یک جنبه تولید فولاد است و این شرکت به جنبه کیفی و تولید گریدهای ویژه و دارای ارزش افزوده توجه می‌کند. از این رو هر سال تولید گریدهای دارای ارزش افزوده در فولاد هرمزگان افزایش می‌یابد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار