یک تغییر مهم برای گذرنامه زائران اربعین در راه است
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵

وزیر کشور گفت: گذرنامه ویژه‌ای برای ایام اربعین طراحی شده است تا دیگر نیاز نباشد زوار هزینه گزافی را برای گذرنامه‌ای که به طور معمول استفاده می‌شود، پرداخت کنند.

ایسنا: احمد وحیدی پس از نشست مشترک با مشاور عالی وزیر کشور جمهوری عراق پیرامون اربعین ۱۴۰۲، بیان کرد: این سومین نشست مشترک با دوستان عراقی پیرامون اربعین ۱۴۰۲ بود که در سطح معاونان برگزار شد و با هدف آماده‌سازی بهتر زمینه و بستر برای حضور در مراسم اربعین این نشست‌ها برگزار شده است. یک لیستی از خواسته‌ها بود که با عزیزان عراقی مطرح شد. بحمدالله تفاهمات خوبی صورت گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: از جمله موارد این بود که یک گذرنامه ویژه‌ای را برای ایام اربعین طراحی کنیم که نیاز نباشد زوار هزینه گزافی را برای گذرنامه‌ای که به طور معمول استفاده می‌شود، پرداخت کنند و این گذرنامه خیلی ارزان تر خواهد بود. در رابطه با لغو ویزا نیز مجدد به توافق رسیدیم. برای حمل‌ونقل صحبت شد تا اتوبوس‌های ما بتوانند زوار را به داخل خاک عراق ببرند. قبول کردند این کار را سامان دهند. پارسال هم ما این درخواست را داشتیم اما از جانب طرف عراقی مشکل بود. اما امسال ابتدا به ساکن این موضوع را قبول کردند.

وزیر کشور در ادامه تصریح کرد: در بحث دروازه‌های ورودی معمولا برای طرف‌های عراقی دروازه‌های ورودی کم است. زوار عزیز ما برای عبور از مرز دچار مشکل هستند، جمعیت زوار در پایانه‌ها انبوه می‌شود. قرار بر این شد تعداد پایانه‌ها را افزایش دهند و اگر مشکلی داشتند ما به آنها کمک کنیم. در رابطه با موکب‌ها نیز تاکید شد تا بتوانیم در آن سوی مرز تعداد موکب‌ها را افزایش دهیم تا زوار عزیز ما در آن سوی مرز از جهت مواکب دچار مشکل نباشند.

وحیدی تاکید کرد: در سال گذشته بعضا پیش آمد که زوار ما با اجحافی در حوزه قیمت حمل‌ونقل از طرف برخی از رانندگان عراقی مواجه شدند. توصیه شد رسیدگی کنند و آنها قبول داشتند که کار را با جدیت دنبال کنند. فعلا توافقات در سطح خوبی صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم با بهبود زیر ساخت‌ها در این طرف و هم در خاک عراق زوار ما امسال با آرامش و راحتی بتوانند در این حرکت بزرگ مردمی و اجتماعی و مذهبی شرکت کنند.

انتهای پیام

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار