۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
نقشه فرار پوتین فاش شد

نشریه انگلیسی تلگراف در گزارشی مدعی شد، ولادیمیر پوتین اقدام به احداث یک شبکه از تونلها و پناهگاه‌ها در زیر کاخ مخفی خود در نزدیکی دریای سیاه کرده است.

ایسنا:  نشریه انگلیسی تلگراف در گزارشی نوشت، بر اساس طرح‌های قرار گرفته در وبسایت شرکت مهندسی مجری این پروژه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور به ساخت این شبکه از تونلها و پناهگاه‌های زیرزمینی در حدود ۵۰ متر زیر زمین به سبب نگرانی نسبت به جانش در زمان بروز یک انقلاب یا جنگ را داده است.

طبق گزارش تلگراف، این پناهگاه‌های زیرزمینی قبل از آنکه روسیه کنترل شبه جزیره کریمه را در سال ۲۰۱۴ به دست بیاورد و در زمانی که پوتین همچنان در تلاش برای برقراری روابط نزدیک با قدرتهای اروپایی بود، ساخته شدند.

کاخ یک میلیارد پوندی او در نزدیکی دریای سیاه دارای کلیسا، زمین هاکی روی یخ، کازینو و قهوه‌خانه بوده و در محوطه‌ای به مساحت حدودا ۱۷۶۵۰ مترمربع مشرف به دریای سیاه ساخته شده است.

وجود این تونل‌ها که اولین بار توسط بیزینس اینسایدر گزارش شد، بعد از آن فاش شد که شرکت ساختمانی منحل شده روسی که آنها را ساخته بود، نمودارهایی از آنها را در اینترنت به عنوان سند و مدرک اثبات عالی بودن عملکردش منتشر کرد.

شرکت مهندسی مترو استایل که سابقا برای حفر تونل‌های متروی مسکو استخدام شد این تصاویر را در اوایل دهه ۲۰۱۰ در وب سایت خود منتشر کرده و این پروژه را تحت عنوان یک "مجتمع تفریحی زیرزمینی" در گلندژیک، نزدیک‌ترین شهر به کاخ پوتین توصیف کرد.

در نمودارهایی که این شرکت منتشر کرده، پناهگاه‌هایی برخوردار از سیستم تهویه مخصوص و همچنین شبکه فاضلاب و تامین آب شیرین مشخص شده‌اند.

کل مساحت این شبکه از تونل‌ها و پناهگاه‌ها حدود ۶۰۳ متر مربع بوده و دیوارهای آن با پوسته‌های بتنی ۱۵ اینچی تقویت شده‌اند.

طبق یکی از نمودارهای منتشر شده توسط مترو استایل، یک دالان آسانسور این مجموعه را به دو تونل متصل می‌کند و تونل پایینی دارای مسیری به سمت ساحل است.

تونل پایینی دارای شبکه‌ای از کابلها است که می‌توان از آنها برای برق رسانی، تامین روشنایی و کشیدن کابل‌های فیبر نوری به پست فرماندهی استفاده کرد.

خروجی‌های هر دو تونل روی صخره‌ای که کاخ پوتین روی آن به صورت مشرف به دریا قرار دارد، قابل مشاهده است.

اگرچه این نمودارها در سال ۲۰۱۶ از وب سایت مترو استایل حذف شدند، اما همچنان در پایگاه "وی بک ماشین" که آرشیوی از محتواهای آنلاین است قابل مشاهده هستند.

آنها در میان جامعه‌ای از به اصطلاح "حفارهای اینترنتی" (شهروندان روسی که از سایت‌های ممنوعه بازدید و آنها را مستندسازی می‌کنند) پخش شدند.

یک حفار اینترنتی ناشناس که مدعی تعلق داشتنش به گروهی به نام "فرقه Z" است، به بیزینس اینسایدر گفت، به این دلیل این تصاویر را به اشتراک می‌گذارد "چون ما از چهره پوتین خسته شده‌ایم و می‌خواهیم سیستم حمل و نقل زیرزمینی پارانوئید او را نشان دهیم."

او بعداً به بیزینس اینسایدر گفت، امیدوار است این تصاویر "پایان رژیم" را تسریع کند.

هنگامی که سازمان آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان ولادیمیر پوتین، اولین بار افشاگری‌هایی درباره کاخ پوتین در دریای سیاه را در سال ۲۰۲۱ منتشر کرد، هزاران روس به خیابان‌ها ریختند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha