۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
قیمت‌های عجیب در بازار میوه / مردم دیگر توان خرید میوه را ندارند؟ + لیست قیمت میوه

قیمت میوه مدتی است به شدت افزایش یافته و بسیاری از مردم از این رشد قیمت‌های بی‌حساب و کتاب گلایه دارند خیلی‌ها به خاطر این قیمت‌های بالا توان خرید ندارند و با اینکه انتظار می‌رود با رسیدن فصل برداشت خیلی از میوه‌ها قیمت‌ها کاهشی باشد اما کاهشی در قیمت بازار دیده نمی‌شود.

فارس: فصل برداشت میوه یعنی اینکه عرضه آن در بازار بیشتر می‌شود و علاوه بر اینکه قیمت همان محصول باید کاهش یابد روی قیمت سایر میوه‌ها هم از نظر روانی باید تاثیرگذار بگذارد اما همچنان مقاومت بازار در برابر کاهش قیمت‌ها وجود دارد به طوری که همان میوه‌های تابستانه رکورددار گرانی هستند.

بر اساس اطلاعات قیمتی اتحادیه بار فروشان میوه و تره بار تهران که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار فارس قرار گرفته است، در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران که محل توزیع میوه به میادین و مغازه‌های سطح شهر است، قیمت هر کیلو توت سفید به قیمت ۵۰ هزار تومان و توت سیاه ۶۰ هزار تومان است همچنین توت فرنگی درجه یک از ۵۵ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان در این میدان فروخته می‌شود. قیمت زردآلو هم کیلویی ۷۰ هزار تومان است.

در این میدان سیب با کیفیت ۵۵ هزار تومان است، موز هم تا ۶۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

ملون‌ها و هندوانه هم رشد قیمت زیادی دارند به طوری که هر کیلو ملون ۱۶ هزار و هندوانه ۱۸ هزار تومان فروخته می‌شود. گوجه سبز کیلویی ۷۰ هزار تومان و لیمو شیرین ۴۷ هزار تومان است.

قیمت کامل میوه‌ها که اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران منتشر کرده به این شرح است:

جدول قیمت میوه در میادین میوه و تره بار
جدول قیمت میوه در میادین میوه و تره بار

این قیمت‌ها عمده فروشی است و طبق مجوزی که به مغازه داران داده شده است آنها پس از خرید از این محل ۳۵ درصد برای خرده فروشی اضافه می‌کنند اما در بسیاری موارد رشد قیمت بیش از اینها است و گاهی به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار