آخرین وضعیت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت
۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷

دیروز نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از اتمام بررسی جزئیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در آینده نزدیک خبر داد و بر این اساس امروز این طرح برای جمع‌بندی نهایی در صحن کمیسیون اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

یک فعال صنفی گفت: از نمایندگان مجلس انتظار داریم به سرعت کار تصویب جزئیات طرح را به پایان برسانند و آن را برای اجرا ابلاغ کنند تا در نیمه‌ی دوم سال، شاهد رخت بربستن پیمانکاران باشیم.

به نظر می‌رسد شمارش معکوس برای تصویب نهایی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت آغاز شده است، البته اگر دوباره موانعی سر راه ظاهر نشود و کار به جلسات متعدد و لابی‌گری و نشست با دولت نکشد.

روز گذشته (دهم مرداد)، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در این رابطه اطلاعات خوبی به مخاطبان داد؛ ولی اسماعیلی از اتمام بررسی جزئیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد: تمام تلاش کمیسیون بر این است که این طرح در اسرع وقت به صحن مجلس آمده و به تصویب برسد.

از قرار، امروز سه‌شنبه، برای جمع‌بندی نهایی، این طرح در صحن کمیسیون اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و اگر کار امروز به خوبی خاتمه یابد، به زودی شاهد آمدن جزئیات طرح به صحن خواهیم بود.

انتظار چندین ماهه کارگران پیمانی صنعت نفت برای تصویب طرح

حشمت‌الله سلیمانی (فعال صنفی کارگران عسلویه) در این رابطه می‌گوید: امیدواریم امروز بررسی جزئیات طرح در کمیسیون اجتماعی به پایان برسد و نمایندگان مجلس به یک جمع‌بندی به نفع کارگران دست پیدا کنند؛ در نهایت این طرح ظرف یک هفته یا کمتر به صحن علنی بیاید و تصویب شود.

به گفته وی، کارگران پیمانکاری به خصوص در صنایع نفت و گاز، از زمستان گذشته در انتظار تصویب این طرح و ابلاغ آن هستند تا با حذف پیمانکاران بتوانند از حداقلی از امنیت شغلی و عدالت مزدی برخوردار شوند.

سلیمانی تاکید می‌کند: از نمایندگان مجلس انتظار داریم به سرعت کار تصویب جزئیات طرح را به پایان برسانند و آن را برای اجرا ابلاغ کنند تا در نیمه‌ دوم سال، شاهد رخت بربستن پیمانکاران باشیم تا دیگر پیمانکاران نتوانند در مناقصات شرکت کنند و آینده‌ی کارگران را به گروگان بگیرند.

او مانند همه‌ فعالان صنفی نفت و گاز معتقد است؛ با وجود پیمانکاران، هرگز عدالت برقرار نخواهد شد لذا باید در تصویب و ابلاغ طرح ساماندهی به همه‌ نهادهای دولتی، عمومی و خصولتی، تسریع شود.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار