۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۲
راهکار امام جمعه تبریز برای رشد اقتصاد کشور

امام جمعه تبریز با تاکید بر موضوع ازدواج و اهمیت آن از منظر پروردگار، گفت: چندین آیه در رابطه با ازدواج وجود دارد که بندگان را به ازدواج تشویق می‌کند. طبق حدیثی از پیامبر اکرم(ص)، ازدواج و سنت روش من است و هرکسی مرا قبول دارد باید ازدواج کند.

فارس: نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: برخی‌ها بهانه‌ای از جمله اقتصاد و نداشتن توانایی مالی را عدم ازدواج می‌آورند در حالیکه اینها بهانه‌ای نمی‌تواند باشد بلکه با ازدواج خوب می‌توان در کنار هم به همه چیز رسید.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) در روایتی دیگر فرموده‌اند که هر کسی که مرا دوست خود می‌داند باید به سنت ازدواج روی بیاورد. همچنین ایشان گفتند که هر کسی از مخارج ازدواج بترسد هم از ما نیست.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: تربیت فرزند صالح، ازدواج فرزندان از جمله سفارشات رسول اکرم(ص) است. هیچ چیزی عزیزتر از اینکه خانه‌ای که با ازدواج آباد می‌شود، نیست.

۱۲ میلیون زن در سن ازدواج

وی با بیان اینکه با ازدواج مشکلات جمعیت هم حل می‌شود، توضیح داد: درحال‌حاضر سن امید به زندگی در کشور ۷۴ سال است، میانگین سن ازدواج مردان ۲۴ سال و میانگین سن ازدواج زنان ۲۳ سال است؛ زنانی که در سن باروری در کشور هستند، ۳۲ میلیون نفر است. زنانی که در سن ازدواج هستند نیر ۱۲ میلیون نفر است.

دو برابر بودن سزارین در ایران

وی ادامه داد: بیشتر زایمان‌ها به صورت سزارین است در نتیجه این خانم‌ها دیگر برای فرزندآوری بیشتر شرایط مساعدی نخواهند داشت؛ درحال‌حاضر ۵۶ درصد زایمان‌ها در کشور ما سزارین است در حالیکه استاندارد جهانی کمتر از ۲۵ درصد است. ‌

خطیب نماز جمعه تبریز در آمار قیاسی بین سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ گفت: استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان در سال گذشته ۳.۷ درصد کاهش موالید نسبت به سال ۱۴۰۰ ثبت شده دارند.

وی اضافه کرد: قطعا با افزایش جمعیت مسئله خانواده مهم تلقی می‌شود، اقتصاد کشور رشد پیدا کرده و نخبه‌یابی کشور زیادتر می‌شود و ده‌ها دلیل دیگر می‌تواند با افزایش جمعیت بهتر شود.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار