۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
فرمول محاسبه حقوق بازنشستگی تغییر می‌کند/ ماجرا چیست؟

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به برنامه پیشنهادی کمیسیون درلایحه برنامه هفتم توسعه گفت: با میانگین ۵ سال آخربرای تعیین حقوق بازنشستگان مخالفم.

خانه ملت: افزایش حقوق بازنشستگان یکی از مصوبات شورای عالی کار است، که هر ساله در دستور کار قرار می‌گیرد. حقوق بازنشستگان با این تورم حاکم در جامعه کفاف زندگی بازنشستگی را نمی‌دهد؛ این موضوع باعث نگرانی خانواده‌های بازنشسته شده است.

حقوق بازنشستگان طبق قرار هر ساله باید با توجه به تورم و شرایط حاکم بر جامعه افزایش یابد.. اخبار منتشر شده از کمیسیون تلفیق حاکی از آن است که حقوق بازنشستگان بالاخره سال آینده افزایش و همسان‌سازی اجرایی خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت این کمیسیون باپیشنهاد مندرج درلایحه برنامه هفتم توسعه مبنی‌برلحاظ میانگین ۵سال آخربرای تعیین حقوق بازنشستگان مخالف است،

ولی اسماعیلی درواکنش به نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی دربرنامه هفتم توسعه، گفت:ما بعد از اینکه لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس اعلام وصول شود به این حوزه ورود کرده و درباره مباحثی که ارتباط مستقیم با کمیسیون اجتماعی دارد نظر تخصصی خواهیم داد

د رمورد نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان با پیشنهاد لحاظ میانگین ۵سال آخر به دلیل تبعات اجتماعی که خواهد داشت قطعا موافقت نخواهیم کرد.

ما سعی میکنیم در مورد این مباحث با یک روند پلکانی در عرض ۵ سال انجام دهیم که هم بتوانیم به توانمندی صندوق کمک کرده باشیم هم تبعات اجتماعی۳یا۵ سال که درلایحه برنامه هفتم توسعه مطرح شده راهم مد نظر داشته باشیم.

بازنشستگان اطمینان داشته باشند که ما نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی را در کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه اصلاح خواهیم کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها