۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۸
آغاز واردات کارگر روس به ایران!/ ماجرا چیست؟

شرایط کار کارگران ایرانی در کشور روسیه و کارگران و نیروی کار روس در ایران با قراردادهای دوجانبه به همت کنفدراسیون اتحادیه‌های حرفه‌ای بین‌المللی روسیه تسهیل می‌شود.

ایلنا: جمعی از اعضای کنفدراسیون اتحادیه‌های حرفه‌ای بین‌المللی روسیه به سوالات درباره وضعیت روابط کار در روسیه پاسخ دادند. رئیس این هیات کارگری روسی با اشاره به همکاری با ایران گفت: ما با خانه کارگر و جناب آقای محجوب نیز قرار است قراردادی در جهت همکاری در حوزه روابط کار و تسهیل همکاری در حوزه‌های کارگری امضا کنیم. 

وی با اشاره به تاثیر جنگ روسیه و اوکراین و تاثیر آن بر اقتصاد و اتحادیه‌های روسی گفت: مهمترین اثر تحریم‌ها و جنگ در روسیه در حوزه حمل و نقل هوایی بوده و این بخش مختلف شده است. در باقی موارد، قبل و بعد از جنگ هیچ تفاوتی به حال اقتصاد کشور ما و همکاری‌های اتحادیه‌ای نداشته است. تحریم‌ها در رفاه روزمره هم اثر ملموسی نداشته است. مشکلی در حوزه ارائه ویزا در اغلب کشورها به روسیه و بالعکس وجود ندارد. تنها در حوزه هوایی هنوز دچار مشکلاتی هستیم. اگر نگوییم اوضاع بهتر شده، قطعا بدتر نشده است. ضمن اینکه کارگرانی که در ماریوپل و سایر مناطق شرق اوکراین که تحت سیطره نیروهای ارتش روسیه قرار دارد، طبق قانون به دلیل شرایط جنگی دو برابر دستمزد دریافت می‌کنند. از نگاه ما کارگر در هرجای دنیا باشد باز هم کارگر است و ملیت او برای ما فرقی نمی‌کند. البته تشکل ما کاری به امور سیاسی ندارد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار