۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱
ایران و هند شریک می‌شوند

معاونان وزرای کشاورزی ایران و هند ضمن بررسی برخی موانع توسعه مناسبات در بخش کشاورزی، درباره برگزاری نخستین کارگروه مشترک همکاری‌های کشاورزی دو کشور به توافق رسیدند

صدا و سیما: معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی کشورمان که برای بررسی همکاری کشاورزی ایران و هند به دهلی‌نو سفر کرده است، با مانوج آهوجا قائم مقام وزیر کشاورزی و رفاه کشاورزان هند دیدار و آخرین وضع همکاری‌های فیمابین در حوزه کشاورزی را بررسی کرد.

محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ایران در این ملاقات با تشریح دستاوردهای کشورمان در افزایش تولیدات کشاورزی از ابتدای انقلاب اسلامی، بر آمادگی ایران برای همکاری در حوزه محصولات باغی، گیاهان دارویی، مبارزه مشترک با آفات نباتی، فناوری‌های کشاورزی، تبادل استاد و کارشناس و همکاری نهادهای تحقیقاتی دو کشور تاکید کرد.

وی رفع موانع تعرفه‌ای تجارت محصولات کشاورزی را برای گسترش آتی مناسبات ضروری دانست.

مانوج آهوجا معاون کشاورزی هند نیز با تاکید بر قرابت فرهنگی و جغرافیایی دو ملت، آمادگی کشورش را برای توسعه مناسبات در حوزه کشاورزی با ایران خاطرنشان ساخت.

وی با استقبال از زمینه‌های پیشنهادی کشورمان برای همکاری در بخش‌های مختلف کشاورزی، از رفع مشکل صادرات کیوی به هند خبر داد که از سال گذشته به علت ملاحظات قرنطینه‌ای موقتاً ممنوع شده بود.

در این دیدار طرفین توافق کردند کمیته مشترک همکاری‌های کشاورزی دو کشور در مدت ۳ ماه آینده تشکیل شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها